Istorijat
   Sindikat

Početna > Fakultet > Nastavno-naučno veće >
6. sednica Nastavno-naučnog veća

Dekan Filozofskog fakulteta saziva 6. sednicu Nastavno-naučnog veća Filozofskog fakulteta, koja će se održati u utorak, 9. 7. 2019. godine, sa početkom u 10 časova u sali za sednice, za koju predlaže sledeći

DNEVNI RED

1. Informacije dekana i prodekana

2. Usvajanje zapisnika sa 5. sednice Nastavno-naučnog veća

3. Usvajanje konačne rang liste za upis kandidata u prvu godinu osnovnih studija školske 2019/20. godine

4. Usvajanje izveštaja o oceni doktorske disertacije

Odsek za srpsku književnost
mr Jasmina Knežević

5. Usvajanje izveštaja o podobnosti kandidata, teme i mentora za izradu doktorske disertacije (doktorske studije)

msr Marina Nedelјković

6. Imenovanje komisije za sticanje naučnog zvanja

Kandidat: dr Slađana Marić, Komisija: dr Milica Andevski, redovni profesor za užu naučnu oblast Pedagogija, Filozofski fakultet, Novi Sad, predsednik Komisije, dr Svetozar Dunđerski, redovni profesor za užu naučnu oblast Pedagogija, Filozofski fakultet, Novi Sad, dr Gordana Budimir Ninković, redovni profesor za užu naučnu oblast Opšta pedagogija sa metodologijom, Fakultet pedagoških nauka, Kragujevac.

7. Usvajanje izveštaja o sticanju istraživačkog zvanja

msr Jovana Petrović

8. Odsustva

Odsek za germanistiku
Molba msr Ane Mitrevski Nastavno-naučnom veću za plaćeno odsustvo u periodu 1. oktobra 2019. godine do 18. februara 2020. godine radi završetka doktorske disertacije.

9. Saglasnosti

Odsek za anglistiku
Molba prof. dr Maje Marković Nastavno-naučnom veću da dâ saglasnost za snimanje u studiju Filozofskog fakulteta za potrebe republičkog projekta TR 32035.

Odsek za medijske studije
Molba doc. dr Jelene Kleut Nastavno-naučnom veću da dâ saglasnost za učešće na Erazmus+ KA2 projektu pod nazivom Interdisciplinarni programi kratkog ciklusa u kreiranju i analizi javnih politika. Koordinator na projektu je doc. dr Jasna Atanasijević, Prirodno-matematički fakultet, Novi Sad.

Molba Odseka Nastavno-naučnom veću da dâ saglasnost da kod Erste banke konkuriše za sponzorstvo za nagrade koje bi bile dodelјene u okviru studentskog festivala On the records.

Molba Odseka Nastavno-naučnom veću da dâ saglasnost da u periodu od 10. do 12. oktobra 2019. godine bude domaćin radionice za studente novinarstva, koja bi se organizovala u saradnji sa Univerzitetom Hovest iz Kortrejka, Belgija.

Odsek za hungarologiju
Molba Odseka Nastavno-naučnom veću da dâ saglasnost za organizovanje republičkog takmičenja srednjoškolaca iz maternjeg (mađarskog) jezika.

Molba Odseka Nastavno-naučnom veću da dâ saglasnost da se Judit Juhas, apsolvent na Odseku, angažuje kao volonter u seminarskoj biblioteci Odseka.

10. Angažovanje nastavnika na drugim fakultetima u školskoj 2019/20. godini

Molba Filozofskog fakulteta na Palama Univerziteta u Istočnom Sarajevu Nastavno-naučnom veću da dâ saglasnost za angažovanje prof. dr Vladimira Barovića za realizaciju nastave i ispita na predmetu Novinarstvo i elektronski mediji, 3 časa predavanja u zimskom semestru i Novinarstvo i štampani mediji sa 3 časa predavanja u letnjem semestru.

11. Angažovanje lektora stranaca u Centru za jezike u školskoj 2019/20. godini

Molba Centra Nastavno-naučnom veću da dâ saglasnost da se Sofija Lopeš Marinjo, lektor za portugalski jezik, Vasileos Papakonstantinu, lektor za grčki jezik, Erdinč Kaplan, lektor za turski jezik i Tomislav Ćužić, lektor za hrvatski jezik angažuju u školskoj 2019/20. godini.

12. Angažovanje demonstratora u školskoj 2019/20. godini

13. Razno

Prof. dr Pavle Sekeruš podneo je izveštaj Nastavno-naučnom veću o boravku u Bukureštu, Rumunija od 15. do 18. juna 2019. godine.

Prof. dr Janko Ramač podneo je izveštaje Nastavno-naučnom veću o učešću na naučnoj konferenciji Drugi karpatski simpozijum – VII Međunarodna naučna konferencija Lemki, Bojki, Huculi, Rusini – istorija i sadašnjost, duhovna i materijalna kultura.

Doc. dr Dragolјub Perić podneo je izveštaj Nastavno-naučnom veću o boravku na Univerzitetu u Haleu, Nemačka u okviru programa mobilnosti Erazmus +.

Dr Ljilјana Ćuk, bibliotekar u Centralnoj čitaonici, podnela je izveštaj Nastavno-naučnom veću o boravku na Jagelonskom univerzitetu u Krakovu, Polјska u okviru programa mobilnosti Erazmus +.

Doc. dr Una Popović podnela je izveštaj Nastavno-naučnom veću o boravku u Portu Portugal u periodu od 19. do 26. maja 2019. godine.

Prof. dr Virđinija Popović podnela je izveštaj Nastavno-naučnom veću o učešću na međunarodnoj konferenciji koja je održana u periodu od 30. maja do 1. jula 2019. godine u Poznanju, Polјska.

Doc. dr Jelena Kleut podnela je izveštaj Nastavno-naučnom veću o učešću na samitu Globalne mreže urednika koji je održan u Solunu, Grčka u periodu od 12. do 16. juna 2019. godine.

Prof. dr Isidora Bjelaković podnela je izveštaj Nastavno-naučnom veću o učešću na naučnom skupu Srpsko pisano naslјeđe i istorija srednjovjekovne Bosne i HUma koji je održan od 21. do 22. juna 2019. godine u Trebinju.

Asistent Goran Rujević podneo je izveštaj Nastavno-naučnom veću o studijskom boravku na Institutu za filozofiju Univerziteta u Varšavi, Polјska u periodu od 1. do 30. juna 2019. godine.

Dekan Filozofskog fakulteta
                                                                                                          Prof. dr Ivana Živančević-Sekeruš