Istorijat
   Sindikat

Početna > Fakultet > Nastavno-naučno veće >
6. sednica Nastavno-naučnog veća

Dekan Filozofskog fakulteta saziva 6. sednicu Nastavno-naučnog veća Filozofskog fakulteta koja će se održati u četvrtak 5.7. 2018. godine, sa početkom u 10 časova u sali za sednice, za koju predlaže sledeći

DNEVNI RED

1. Informacije dekana i prodekana

2. Usvajanje zapisnika sa 5. sednice Nastavno-naučnog veća

3. Usvajanje konačne rang liste za upis kandidata u prvu godinu osnovnih studija školske 2018/19. godine

4. Utvrđivanje predloga Statuta Filozofskog fakulteta

5. Usvajanje izveštaja o oceni doktorske disertacije

Odsek za komparativnu književnost
mr Žaklina Duvnjak Radić

6. Usvajanje Izvešataja o podobnosti kandidata, teme i mentora za izradu doktorske disertacije (doktorske studije)

Jezik i književnost
Nataša Drakulić

7. Imenovanje komisije za ocenu magistarske teze

Odsek za pedagogiju

Kandidat: Biljana Vujasin, tema: Savremene teorijske osnove metode sprečavanja u moralnom vaspitanju. Komisija: dr Jovana Milutinović, red. prof. za užu naučnu oblast Pedagogija, dr Radovan Grandić, red. prof. (u penziji) za užu naučnu oblast Pedagogija, mentor i dr Aleksandar Stojanović, vanred. prof. za užu naučnu oblast Pedagogija, Učiteljski fakultet u Beogradu.

8. Usvajanje izveštaja o sticanju istraživačkog zvanja

Aleksandar Gajić
Dragana Lazić Stojković

9. Saglasnosti

Odsek za psihologiju

Molba prof. dr Sunčice Zdravković za saglasnost za prijavu na konkurs kod Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja radi učešća na konkursu za sufinansiranje naučne i tehnološke saradnje između Republike Srbije i Republike Italije za period 2019-2021. godine.

Odsek za pedagogiju

Molba prof. dr Jovane Milutinović, doc. dr Biljane Lungulov, dr Milene Letić Lungulov, Olje Džikić i Bojane Trivunović za saglasnost za prijavu na konkurs kod Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja radi učešća na konkursu za sufinansiranje naučne i tehnološke saradnje između Republike Srbije i Republike Slovačke za period 2019-2020. godine.

Odsek za srpski jezik i lingvistiku

Molba Odseka za srpski jezik i lingvistiku da se doc. dr Dušanki Vujović dâ saglasnost za učešće na 48. Međunarodnom naučnom sastanku slavista u Vukove dane koji će se održati od 13. do 16. septembra 2018. godine na Filološkom fakultetu u Beogradu.
Molba Odseka za srpski jezik i lingvistiku da se doc. dr Strahinji Stepanovu dâ saglasnost za učešće na 48. Međunarodnom naučnom sastanku slavista u Vukove dane koji će se održati od 13. do 16. septembra 2018. godine na Filološkom fakultetu u Beogradu.

Odsek za hungarologiju

Molba Odseka za hungarologiju da se prof. dr Hargiti Horvat Futo da saglasnost za boravak na Univerzitetu Etveš Lorand u Budimpešti u periodu od 17. do 21. septembra 2018. godine.

10. Odsustva

Odsek za psihologiju

Molba prof. dr Snežane Smederevac, prof. dr Petra Čolovića i doc. dr Dejana Pajića, za plaćeno odsustvo u periodu od 18. do 23. septembra 2018. godine radi studijske posete Goldsmitsu, Univerzitet u Londonu.

Odsek za filozofiju
Molba prof. dr Željka Kaluđerovića za plaćeno odsustvo radi učešća na simpozijumu Fourth International philosophical Dialogue East-West: Bioethics in Crossroads, koji će se održati od 3. do 5. oktobra 2018. godine u Skoplju i Bitolju.

Molba prof. dr Željka Kaluđerovića za plaćeno odsustvo radi učešća na konferenciji Second International Bioethical Conference: Bioethics-The Sign of New Era, koja će se održati od 6. do 8. oktobra 2018. godine u Ohridu.

Molba prof. dr Željka Kaluđerovića za plaćeno odsustvo radi učešća na na naučnom skupu sa međunarodnim učešćem Banjalučki novembarski susreti 2018, koji će se održati u Banja Luci 16. novembra 2018. godine.

Molba prof. dr Dragana Prola za plaćeno odsustvo radi učešća na konferenciji Europe at the Crossroads of Contemporary World 100 Years after the Great War koja će se održati u Komu od 5. do 9. oktobra 2018. godine.

Centar za jezike

Molba Nataše Pešić, lektora za plaćeno odsustvo u periodu od 15. do 30. jula 2018. godine radi učešća u Letnjem kampu u Kini u organizaciji Konfucijevog instituta.

11. Angažovanje naših nastavnika na drugim Fakultetim u školskoj 2018/19. godini

Molba Akademije umetnosti za saglasnost za angažovanje nastavnika za rad do 30% punog radnog vremena u školskoj 2018/19. godini:

1. Prof. dr Marija Zotović Kostić
  2. Prof. dr Žolt Lazar
  3. prof. dr Dragan Prole
  4. prof. dr Olivera Knežević Florić
  5. prof. dr Marija Pastor Kiči
  6. prof. dr Dušanka Mitrović
  7. prof. dr Slađana Zuković
  8. prof. dr Jelena Đermanov
  9. prof. dr Dejan Sredojević
  10. prof. dr Jelena Šakotić Kurbalija
  11. prof. dr Jasmina Pekić
  12. prof. dr Una Popović
  13. dr Mario Liguori
  14. Davor Menzildžić

Molba Filozofskog fakulteta Pale za angažovanjem prof. dr Vladimira Barovića radi izvođenja dela nastave u školskoj 2018/19. godini do 30% punog radnog vremena za predmete Novinarstvo i elektronski mediji (zimski semestar) i Novarstvo i štampani mediji (letnji semestar).

12. Razno

Izvešataj Maje Bjelice Andonov o boravku na Univerzitetu Sofija Antipoli u Nici u okviru ERASMUS+ porgrama.

Izveštaj dr Stevana Bradića o boravku na Univerzitetu Bamberugu, Nemačka u okviru ERASMUS+ programa.

Dekan Filozofskog fakulteta
                                                                                                          Prof. dr Ivana Živančević-Sekeruš