Istorijat

◦ e-mail: vladan.vidicki@ff.uns.ac.rs
◦ telefon: 021/485-3908

Akademska karijera
◦ 2017. godine – Izbor u zvanje – asistent, Filozofski fakultet, Novi Sad. Oblast: Sociologija
◦ 2018/2019. godine – III godina doktorskih studija, Filozofski fakultet, Novi Sad. Oblast: Sociologija.
◦ 2015. godine – Master, Filozofski fakultet, Novi Sad. Oblast: Sociologija.
◦ 2014. godine - Diploma, Filozofski fakultet, Novi Sad. Oblast: Sociologija.

Oblast interesovanja i istraživanja
Bavi se istraživanjima iz oblasti ekonomske sociologije, a posebno ga interesuje problem  preduzetništva. Pored toga, zainteresovan je i za savremene metodološke probleme u sociologiji, naročito za načine i postupke kombinovanja kvantitativnih i kvalitativnih metoda u istraživanju.

Učešće na projektima
Kao stipendista Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja uključen je (2016.) na jedan domaći projekat, a bio je i član tima na jednom međunarodnom projektu (2017.).

Bibliografija
Do sada je objavio više naučnih radova.
Reprezentativne reference (u poslednjih 10 godina):

• Vidicki, V. i N. Trbojević (2018). Preduzetništvo kao sociološki problem – prilog (re)konstituisanju jedne sociološke discipline. Međunarodna naučna konferencija Sociologija u XXI veku: izazovi i perspektive, Knjiga apstrakata, str. 40-41., 10-11. novembar, Niš, Srbija.
  • Stojšin, S. S. i V. D. Vidicki (2018). Metodološki problemi u Srbiji: analiza sadržaja Sociološkog pregleda. Sociološki pregled, 52 (1): 75-100.
  • Čikić, J., M. Šljukić i V. Vidicki (2018). Društvene mogućnosti i prepreke u razvoju socijalne poljoprivrede. Agroekonomika, 79: 95-105.
  • Vidicki, V. i A. Vukobrat (2017). Uloga ranog obrazovanja u razvoju preduzetničkog ponašanja: Montesori metod. Četvrta međunarodna interdisciplinarna konferencija mladih naučnika iz društvenih i humanističkih nauka Konteksti, Knjiga apstrakata, str. 58., 1. decembar, Novi Sad, Srbija.
  • Vidicki, V. D. (2017). Doprinos teorije društvene kontrole Donalda Bleka razumevanju sukoba na radu. Sociološki godišnjak, 12: 193-206.
  • Trbojević, N. i V. Vidicki (2017). Serbian immigration entrepreneurship in the USA: Case Study. 13th Conference of the European Sociological Association, Book of Abstracts, p.  357, 28. August – 1. September, Athens, Greece.
  • Vidicki, V. (2016). Nastanak, razvoj i obnova ekonomske sociologije. Sociološki pregled, 50 (4): 571-600.
  • Vidicki, V. (2016). Prilagođavanje imigranata novom društveno-ekonomskom ambijentu kao rana faza potencijalnog razvoja etničkog preduzetništva. Konferencija: Savremene migracije i društveni razvoj – interdisciplinarna perspektiva, Knjiga apstrakata, str. 56-57., Beograd, Srbija.
  • Vidicki, V. D. (2016). Koreni ekonomske sociologije: doprinosi klasične i neoklasične političke ekonomije. Kultura polisa, 13 (29): 383-394.
  • Vidicki, V. (2014). Doprinosi Gabrijela Tarda sociologiji organizacije: od teorije imitacije do neoinstitucionalističkog shvatanja izomorfizma. Kultura polisa, 11 (23): 213-229.

Angažovanje u nastavi

• Osnovne akademske studije: Sociologija rada, Sociologija organizacija, Sociološko istraživanje marketinga, Kvantitativni metod u sociologiji, Planiranje socioloških istraživanja, Sociologija sukoba, Sociologija sela, Sociologija savremenog srpskog društva, Sociologija slobodnog vremena i sporta (OAS Sociologija); Uvod u sociologiju, Metodologija istraživanja u društvenim naukama, Socijalno preduzetništvo, Sociologija obrazovanja (OAS Socijalni rad).
  • Master akademske studije: Socijalno preduzetništvo i socijalni rad, Modeli socijalnog preduzetništva (MAS Socijalni rad).

Ostale relevantne informacije

• Član je Srpskog sociološkog društva i Evropske sociološke asocijacije.
  • Govori, čita i piše engleski i nemački jezik.