Istorijat

◦ e-mail: snezanas@ff.uns.ac.rs
◦ telefon: 021/485-3908

Akademska karijera
◦ 2014. godine – Izbor u zvanje – docent, Filozofski fakultet, Novi Sad. Oblast: Sociologija.
◦ 2013. godine – Doktorat, Filozofski fakultet, Novi Sad. Oblast: Sociologija.
◦ 2007. godine – Magistarska teza, Filozofski fakultet, Novi Sad. Oblast: Sociologija.
◦ 1999. godine - Diploma, Filozofski fakultet, Novi Sad. Oblast: Sociologija.

Oblast interesovanja i istraživanja
Bavi se sociološkim istraživanjima stanovništva i sociološkog metoda.

Učešće na projektima
Učestvovala je na više naučno-istraživačkih i stručnih projekata kao član projektnog tima.

Bibliografija
Do sada je objavila 3 monografije i više od 30 naučnih radova u domaćim i stranim časopisima.
Reprezentativne reference (u poslednjih 10 godina)

• Стојшин, С. (2018). Становништво – социолошкаперспектива, Нови Сад: Филозофски факултет.
  • Стојшин, С. (2008). Абортус – друштвениаспектимогућностињеговогистраживања, Нови Сад: Школска књига.
  • Stojšin, Snežana (2015). Ethnic Diversity of Population in Vojvodina at the Beginning of the 21st Century, European Quarterly of Political Attitudes and Mentalities, ISSN 2285-4916 ISSN-L 2285-4916, Volume 4, Issue No.2, (April 2015), pp.25-37, FSP, University of Bucharest, openly accessible online at: https://sites.google.com/a/fspub.unibuc.ro/european-quarterly-of-political-attitudes-and-mentalities
  • Стојшин, С., Видицки, В. (2018). Методолошки проблеми у српској социологији – анализа садржаја Социолошког прегледа, Социолошки преглед, vol. LII, no. 1, стр. 75-100.
  • Чикић, J., Стојшин, С. (2017). Дневне миграције женског становништва у Војводини, Социолошки преглед, vol. LI (2017), no. 2, стр. 236-254.
  • Стојшин Снежана (2015). Основне карактеристике просторне покретљивости становништва Србије, Зборник радова Друштво и простор Урбани и рурални простор економски правни и организациони простор, ур. П. Миленковић, С. Стојшин и А. Пајванчић-Цизељ, стр 201-213, Нови Сад: Српско социолошко друштво, Филозофски факултет у Новом Саду, Институт за упоредно право из Београда
  • Стојшин, Снежана (2015). Предности и недостаци извора за истраживање сиромаштва, Социолошки годишњак, Часопис Социолошког друштва Републике Српске, бр. 10, стр. 363-376.
  • Стојшин, Снежана (2014). Интернет као предмет истраживања и/или средство за прикупљање података – са освртом на електронски упитник, у Интернет и друштво, међународни тематски зборник радова, приредили Д. Тодоровић, Д. Петровић, Д. Прља, Београд: Српско социолошко друштво : Институт за упоредно право; Ниш: Универзитет, Филозофски факултет.
  • Стојшин, Снежана (2014). Квалитативна и/или квалитативна анализа садржаја – специфичности примене, Годишњак Филозофског факултета у Новoм Саду, Вол.XXXIX, Бр.1, стр. 193-210
  • Стојшин, С. (2010). Утицај намерног прекида трудноће на природно кретање становништва, Зборник за друштвене науке Матице српске, бр. 131, Нови Сад.

Angažovanje u nastavi

• Osnovne akademske studije: Metodologija istraživanja u društvenim naukama, Planiranje socioloških istraživanja, Kvantitativni metodi u sociologiji, Sociologija migracija, Metodika nastave sociologije.
  • Master akademske studije: Planiranje društvenih istraživanja, Metodička praksa, Populaciona politika, Tehnika naučnog rada, Metodologija naučnoistraživačkog rada.
  • Doktorske studije: Savremeni metodološki pristupi u sociologiji.

Ostale relevantne informacije

• Član je uredništva časopisa Metodički vidici.
  • Članica je Srpskog sociološkog društva.