Istorijat

◦ e-mail: milena.kojic@ff.uns.ac.rs
◦ telefon: 021/459-522

Akademska karijera
◦ 2018. godine – Izbor u zvanje – asistent, Filozofski fakultet, Novi Sad. Oblast: Sociologija.
◦ 2018/2019. godina – II godina doktorskih studija, Filozofski fakultet, Novi Sad. Oblast: Sociologija.
◦ 2015. godine – Master, Filozofski fakultet, Novi Sad. Oblast: Sociologija.
◦ 2014. godine - Diploma, Filozofski fakultet, Novi Sad. Oblast: Sociologija.

Oblast interesovanja i istraživanja
Bavi se sociološkim istraživanjima evolucije kooperacije i poverenja. Pored toga, zainteresovana je za kvalitativne pristupe u sociologiji.

Učešće na projektima
Učestvovala je na nekoliko naučno-istraživačkih projekata kao član projektnog tima.

Bibliografija
Do sada je objavila više od deset naučnih radova u domaćim časopisima.
Reprezentativne reference (u poslednjih 10 godina)

• Kojić, M. (2018). Sociološko razumevanje poverenja u 21. veku: od tradicionalnih organizacija rada ka organizacijama visokih performansi.  Rad saopšten na međunarodnom naučnom skupu Sociologija u XXI veku: izazovi i perspektive. Niš, 10. Novembar 2018.
  • Kojić, M. i A. Bilinović (2017). Društveni kontekst odnosa poverenja. Sociološki pregled 51 (2): 324-342.
  • Kojić, M., A. Bilinović i N. Trbojević (2017). Re – evaluacija i novi pristupi analizi migracione politike u Evropi. Strani pravni život 2: 105 - 126.
  • Škorić M., A. Tomašević i M. Kojić (2017). Moralni progres i sekularizacija moralnosti. U: M. Škorić i A. Kišjuhas (ur.), Ateizam i moralni progres. Novi Sad: Filozofski fakultet, str 91-142.
  • Bilinović, A. i M. Kojić (2016). Devijantnost i kriminalitet u perspektivi životnog ciklusa. Zbornik Instituta za kriminološka i sociološka istraživanja 35 (3): 99-109.
  • Škorić, J. i M. Kojić (2016). Konfliktni pristup obrazovanju sagledan kroz teoriju Pjera Burdijea. Pedagoška stvarnost 62 (1): 47-60.
  • Škorić, M., A. Kišjuhas i M. Kojić (2015). Sociologija zajednica: klasični teorijski i istraživački koreni. U: V. Sokolovska (ur.), Regioni i regionalizacija: komparativna analiza IV. Novi Sad: Filozofski fakultet, str 7-42.
  • Bilinović, A i M. Kojić (2015). Izazovi kulturne kriminologije. Zbornik Instituta za kriminološka i sociološka istraživanja 34: 147-163.
  • Kojić, M., A. Bilinović i N. Trbojević (2015). Re-evaluacija i novi pristupi analizi migracione politike u Evropi. Rad saopšten na naučnom skupu Migracije: pravni, bezbedonosni, demografski i socio-ekonomski problemi. Beograd, 5-6 novembar 2015.
  • Kojić, M. (2015). Izazovi kompjuterskog kriminala. Kultura polisa 27: 461-475

Angažovanje u nastavi:

• Osnovne akademske studije: Sociologija porodice, Socijalna patologija, Istorijska sociologija, Sociologija društvenog razvoja, Sociologija društvenih sistema, Sociologija komunikacija, Teorije antike i srednjeg veka, Društvene teorije novog veka, Kvalitativni metod u sociologiji.
  • Master akademske studije: Tehnika pisanja naučnog rada, Obrazovanje za ljudska prava i demokratiju.

Ostale relevantne informacije:

• Članica je Srpskog sociološkog društva i Evropske sociološke asocijacije.
  • Govori, čita i piše engleski i francuski jezik.