Istorijat

◦ e-mail: aleksej.kisjuhas@ff.uns.ac.rs
◦ telefon: 021/485-3907

Akademska karijera
◦ 2015. godine – Izbor u zvanje – docent, Filozofski fakultet, Novi Sad. Oblast: Sociologija
◦ 2015. godine – Doktorat, Filozofski fakultet, Novi Sad. Oblast: Sociologija
◦ 2009. godine – Master, Filozofski fakultet, Novi Sad. Oblast: Sociologija
◦ 2007. godine - Diploma, Filozofski fakultet, Novi Sad. Oblast: Sociologija

Oblast interesovanja i istraživanja
Bavi se teorijskom sociologijom, kao i sociološkim istraživanjima društvenih promena, društvene interakcije, ljudskih emocija i sociološke metateorije.

Učešće na projektima
Učestvovao je na osam naučno-istraživačkih i stručnih projekata kao član projektnog tima.

Bibliografija
Do sada je objavio četiri monografije i više od 40 naučnih radova u domaćim i međunarodnim časopisima.
Reprezentativne reference (u poslednjih 10 godina)

• Škorić, M. i A. Kišjuhas (2018). Revolucije i društva: Uvod u teorijsku sociologiju revolucija. Novi Sad: Filozofski fakultet.
  • Kišjuhas, A. (2018). Reason without feelings? Emotions in the history of Western philosophy. Philosophy and Society 29 (2): 253-274.
  • Kišjuhas, A. (2017). Emocije i njihovi ljudi: sociologija emocija Ervinga Gofmana. Godišnjak Filozofskog fakulteta 42 (2):  381-395.
  • Kišjuhas, A. i B. Lungulov (2017). Novi Ateizam: naučni i filozofski argumenti jednog intelektualnog i društvenog pokreta. U knjizi: M. Škorić i A. Kišjuhas (ur.) (2017). Ateizam i moralni progres (str. 53-90). Novi Sad: Filozofski fakultet.
  • Milenković, P. i A. Kišjuhas (2016). Klasici teorije sistema i učenje o emocijama. Sociološki pregled 50 (3): 431-447.
  • Škorić, M. and A. Kišjuhas (2015). Magic social numbers: On the social geometry of human groups. Anthropos 110 (2): 489-501
  • Škorić, M. i A. Kišjuhas (2015). Vodič kroz ideologije II. Novi Sad: Alternativna kulturna organizacija
  • Škorić, M. i A. Kišjuhas (2014). Vodič kroz ideologije I. Novi Sad: Alternativna kulturna organizacija.
  • Škorić, M., A. Kišjuhas and J. Škorić (2013). "Excursus on the stranger" in the context of Simmel's sociology of space. Sociológia – Slovak Sociological Review 45 (6): 589-602
  • Škorić, M. i A. Kišjuhas (2012). Evolucija i prirodna selekcija: Od Anaksimandra do Darvina. Novi Sad: Mediterran Publishing

Angažovanje u nastavi

• Osnovne akademske studije: Društvene teorije antike i srednjeg veka, Društvene teorije novog veka, Klasične sociološke teorije 19. veka, Klasične sociološke teorije 20. veka, Savremene sociološke teorije, Sociologija emocija