Istorijat

◦ e-mail: kreleonora@ff.uns.ac.rs
◦ Telefon: 485-3878, 458-673

Akademska karijera
◦ Diploma Filozofskog fakulteta, Novi Sad (Mađarski jezik i književnost.), 2000.
◦ Magistarska diploma, Filozofski fakultet, Novi Sad
Naslov rada: A proverbiumok szintaktikai és szemantikai vizsgálata (Sintaktička i semantička struktura proverbija)

Oblasti interesovanja i istraživanja
◦ Opšta i mađarska lingvistika
◦ Sociolingvistika i dijalektologija

Bibliografija
Studije
- Idegen eredetű szavaink (Strane reči u mađarskom jeziku) u časopisu Híd 1997. godine
- Gozsdu Elek novellapoétikája (Pripovetke Goždu Eleka) u časopisu Hungarologije Tanulmányok (Studije).
-A gunarasi diáknyelv vizsgálata (Proučavanje dečjeg jezika u Gunarošu) u Tanulm ányok (Studije, godišnjak Hungarologije, 2000. godine, sveska: 33.).
-A fr ázisok jellemzői a fejközpontú frázisstruktúra-nyelvtan keretében (Karakteristike fraza u okviru leksičke teorije Head-Driven Phrase Structure Grammar) u Hungarológiai Közlemények (Hungarološka Saopštenja, 2005/2, strana: 91-101.),
-A proverbiumok kontrasztív vizsgálata (Kontrastivna analiza proverbija) u Tanulmányok (Studije, godišnjak Hungarologije, 2005/2, strana 155-175.).
-A proverbiumok ábrázolása a lexikai-funkcionális nyelvtan keretében (Prikaz proverbija u okviru leksičko-funkcionalne gramatike) u Hungarológiai Közlemények (Hungarološka Saopštenja, 2005/4, strana: 42-57.)