Istorijat

Akademska karijera
◦ 2015. godine – Izbor u zvanje – asistent, Filozofski fakultet, Novi Sad
Oblast: Srpski jezik i lingvistika
◦ 2014. godine –  Diplomske akademske (masterske) studije, Filozofski fakultet, Novi Sad
Oblast: Srpski jezik i lingvistika
Naslov rada: Apsolutni dativ u Žitiju kralja Milutina od arhiepiskopa Danila II
◦ 2013. godine: Osnovne akademske studije, Filozofski fakultet, Novi Sad
Oblast: Srpski jezik i književnost

Oblasti interesovanja i istraživanja
◦ Staroslovenski jezik
◦ Srpskoslovenski jezik
◦ Uporedna gramatika slovenskih jezika
◦ Istorijska sintaksa
◦ Istorijska semantika i leksikologija
◦ Slovenački jezik

Bibliografija

Radovi

1. Апсолутни датив у Житију краља Милутина од архиепископа Данила II, Прилози проучавању језика 46, 2015, 17–56.
  2. Активни партиципи у Житију Светог цара Уроша од патријарха Пајсија, Зборник Матице српске за филологију и лингвистику LIX/1, 2016, 7–26.

Prikazi

1. Зборник студија о словенском и српском средњовековљу (Анатолий Аркадьевич Турилов. Исследования по славянскому и сербскому средневековью.Ђорђе Трифуновић, Снежана Јелесијевић (прир.). Београд: Чигоја штампа, 2014, 739 стр.), Зборник Матице српске за књижевност и језик LXIII/3, 2015, 837–844.

Prevodi (sa slovenačkog)

1. Drago Jančar. Živeti sa iskušenjima Srednje Evrope. Evropa: stalne i nestalne granice. Vladimir Kopicl, Gojko Božović (prir.). Novi Sad – Beograd: Zavod za kulturu Vojvodine – Srpski PEN centar, 2014, 25–31.
  2. Marko Sosič. Kao da je napokon razumem. Evropa: stalne i nestalne granice. Vladimir Kopicl, Gojko Božović (prir.). Novi Sad – Beograd: Zavod za kulturu Vojvodine – Srpski PEN centar, 2014, 41–52.
  3. Marina Lukšić Hacin. Pohlepa u kontekstima različitih multikulturalnih diskursa. Pohlepa. Dragan Prole, Alpar Lošonc (prir.). Novi Sad: Adresa, 2015, 181–200. (sa Željkom Markovićem).

Korektura, lektura, redaktura

1. Џепни словеначки (Žepna slovenščina). Ljubljana: Center za slovenščino kot drugi/tuji jezik, 2014. (sa Majom Đukanović).
  2. N. S. Trubeckoj. Načela fonologije. Novi Sad: Izdavačka knjižarnica Zorana Stojanovića, 2016.