Istorijat

◦ telefon: 021/485-3894

Akademska karijera
◦ 2013. godine - Doktorat, Filozofski fakultet, Novi Sad
Oblast: Filološke nauke, (naslov rada: “Deskripcija prirode i njen vaspitni uticaj na učenike u književnim tekstovima u čitankama za osnovnu školu na slovačkom jeziku u Srbiji“)
◦ 2009. godine - Magistratura, Pedagoški fakultet u Somboru, Univerzitet u Novom Sadu
Oblast: Metodika nastave
◦ 2004. godine - Diploma, Učiteljski fakultet u Somboru, Univerzitet u Novom Sadu
Oblast: Razredna nastava

Oblasti interesovanja i istraživanja
◦ Istorija slovačkog naroda
◦ Istorija slovačke kulture
◦ Južnoslovensko - slovačke kulturne i književne veze
◦ Metodika nastave slovačkog jezika i književnosti

Bibliografija

Radovi
- MARČOK, Daniela, Hodolič Jarmila: Deskripcija prirode i njen vaspitni uticaj na učenike u književnim tekstovima u čitankama za osnovnu školu na slovačkom jeziku u Srbiji. In: Slavistika XVII. Beograd: Slavističko društvo Srbije, 2013. str. 381 -38.
- MARČOKOVÁ, Daniela: Deskripcia prírody v slovenskej literatúre. In: Nový život č. 65 (3 -4.  Báčsky Petrovec: SVC, 2013. str. 39 - 46.
- Cvjetićanin, S., MARČOK, D., Segedinac, M.: Primena modela učenja putem otkrivanja u nastavi poznavanja prirode u četvrtom razredu. In: Pedagoška stvarnost br.7/8. Novi Sad: Pedagoško društvo Vojvodine, 2008.  str. 688–706
- MARČOKOVÁ, Daniela, Hodoličová Jarmila:Aktivizujúce metódy a stratégie výchovy a vzdelávania vo vyučovaní slovenského jazyka a literatúry. In: Metodički vidici br.5. Novi Sad: Filozofski fakultet, 2014. str. 153 - 164.
- MARČOKOVÁ, Daniela: Uplatnenie zážitkovej koncepcie pri spracovaní textu na hodinách slovenského jazyka. In: Slovenčina ako cudzí jazyk. Bratislava: Univerzita Komenského v Bratislave, 2015. str.170 - 177.
- MARČOKOVÁ, Daniela: Vzťah žiakov základnej školy k literárnym textom s tematikou prírody. In: Slavistika XX. Beograd: Slavističko društvo Srbije, 2016. str. 415 –  421.

Poglavlja u udžbenicima
- Poglavlje: Primena nastavnih listića u nastavi poznavanja prirode In: Metodika nastave poznavanja prirode 1 – univerzitetski udžbenik, (autor: S. Cvjetićanin). Sombor: Pedagoški fakultet u Somboru, 2009. str. 202 - 214.
- Poglavlje: Nastavna ekskurzija. In: Metodika nastave poznavanja prirode 2 – univerzitetski udžbenik, (autor: S. Cvjetićanin). Sombor: Pedagoški fakultet u Somboru, 2009. str. 140 - 172.