Istorijat

◦ 2010. godine - Izbor u zvanje - lektor, Filozofski fakultet, Novi Sad,
Oblast: Ruski jezik
◦ 2010. godine - Magistratura, Filozofski fakultet, Novi Sad
Oblast: Ruski jezik (naziv rada: Verba defectiva i njihovi supstituti u savremenom ruskom jeziku)
◦ 2005. godine - Izbor u zvanje - asistent-pripravnik, Filozofski fakultet, Novi Sad, Oblast: Ruski jezik
◦ 2004. godine - Diploma, Filozofski fakultet, Novi Sad

Oblasti interesovanja i istraživanja
◦ Morfologija ruskog jezika
◦ Sintaksa ruskog jezika
◦ Savremeni ruski jezik, nastava ruskog jezika kao početnog
◦ Kontrastivna istraživanja ruskog i srpskog jezika u oblasti semantike, leksikologije, sintakse, morfologije

Bibliografija
◦ 1. “ О једном старијем, али веома актуелном издању” (Приказ књиге - С. Моравский: Эхо русского разговорного языка) // Славистика. књ. IX ,стр.387-390
◦ 2. “ Способы выражения категории сравнения (на материале ‘Песни песней Соломона')” // Л. Н. Михеева (отв. ред.). Русский язык на рубеже тысячелетий [= Материалы Международной студенческой конференции, Иваново, 20-21 ноября 2001 г.], Иваново: Ивановский государственный химико-технологический университет, 2002, стр. 54. /Тезе/ [rađeno pod rukovodstvom i u koautorstvu sa mr D. Vojvodićem ]
◦ 3. “ Об инфинитивных конструкциях с неполнозначными глаголами и их аналогами в русском и других славянских языках”. Русская словесность в контексте современных интеграционных процессов [= Международная научная конференция, Волгоград, 24-27 апреля 2005 г , стр. 133-138], Волгоград, Волгоградский государственный университет (rađeno pod rukovodstvom i u koautorstvu sa mr D. Vojvodićem i D. Vojvodić)
◦ 4. “О једној језичкој универзалији /конструкције модалних глагола с инфинитивом у руском и другим словенским језицима/” // Славистика. књ. IX , стр. 103-117 (rađeno pod rukovodstvom i u koautorstvu sa mr D. Vojvodićem)
◦ 5. „Конструкције са глаголом являться у руском језику“ // Godišnjak Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, knj. X XXI, Novi Sad, 2006, str. 269-280.
6. Конструкции с глаголом являться // Русская словесность в контексте современных интеграционных процессов [Текст] / Материалы Второй Междунар. науч. конф.: г. Волгоград, 24-26 апр. 2007 г.: в 2 т. Т.1 / ВолГУ; оргкомитет конф.: О. В. Иншаков (пред.) [и др.]. Волгоград: Изд-во ВолГУ, 2007, с. 594-599.
◦ 7. Властите именице као творбена основа у руском и српском језику (Презимена руских писаца XIX и XX века као творбена основа) // Славистика, књ. XIII (2009), с. 110-120.
◦ 8. О дефектности глаголске парадигме у руском језику // Славистика, књ. XIV (2010), с. 126–134.
◦ 9. Verba defectiva и њихови супститути у савременом руском језику / Необјављени магистарски рад. Нови Сад: Филозофски факултет, 2010, 170 с.
10. О унутарјезичкој лакунарности у лексичком систему руског језика // Домети и перспективе развоја славистике. Зборник теза. Нови Сад, 2011, с. 24-25.
◦ 11. Могући начини за „попуњавање празних места“ код глагола са непотпуном парадигмом // Достижения и перспективы сопоставительного изучения русского и других языков, VII международный симпозиум, Международная ассоциация преподавателей русского языка и литературы, Београд, 2012, с. 81-86.