Istorijat

◦ e-mail: irena.subotic@ff.uns.ac.rs
◦ telefon: 021/6500-760

Akademska karijera
◦ 2012. godine – Master, Filozofski fakultet, Novi Sad, oblast: ruska književnost (naslov rada: Aleksandar Blok u srpskoj književnoj kritici)
◦ 2007. godine – Izbor u zvanje – lektor, Filozofski fakultet, Novi Sad, oblast: Rusistika
◦ 2006. godine – Diploma, Filozofski fakultet, Novi Sad, Ruski jezik i književnost

Oblasti interesovanja i istraživanja
◦ Stara ruska književnost
◦ Ruska književnost srebrnog veka
◦ Savremeni ruski jezik i nastava ruskog jezika kao početnog

Bibliografija
1. Aleksandar Blok u srpskoj književnoj kritici, Novi Sad, Intergraf, 2013, 128 str.
2. Srpski pjesnici Branko Miljković, Stevan Raičković i Vladimir Jagličić kao prevodioci poezije Aleksandra Bloka, u: Slavistika XVI, Beograd 2012, str. 272-276.
3. Vitomir Vuletić o Aleksandru Bloku, u: Zbornik teza Dometiiperspektiverazvojaslavistike, Interkadetarske konferencije posvećene 50-godišnjici Katedre za ruski jezik i književnost, Filozofski fakultet,  Novi Sad, 2011, str. 28-29.
4. Aleksandar Blok u savremenoj srpskoj kritici. Istraživanja dramaturgije, u: Slavistika XV, Beograd 2011, str. 75-82.