Istorijat

◦ 2018. godine – Izbor u zvanje – docent, Filozofski fakultet, Novi Sad
Oblast: Rusistika
◦ 2016. godine – Doktorat, Filozofski fakultet, Novi Sad
Oblast: Filološke nauke (naslov rada: Predikati percepcije u ruskom i srpskom jeziku)
◦ 2010. godine – Magistratura, Filozofski fakultet, Novi Sad
Oblast: Filološke nauke (naslov rada: Govorni žanr saveta u ruskom i srpskom jeziku)
◦ 2005. godine – Diploma, Filozofski fakultet, Novi Sad

Oblasti interesovanja i istraživanja
◦ Morfologija ruskog jezika
◦ Pragmatika (govorni činovi, govorni žanrovi, performativni iskazi)
◦ Tvorba reči
◦ Semantika
◦ Kontrastivna lingvistika

Bibliografija
◦ Лексема народ као културни концепт у руском и српском језику. Изучавање словенских језика, књижевности и култура као инословенских и страних (зборник теза и резимеа). Међународни симпозијум посвећен 130-годишњици Катедре за руски језик и књижевност и 60-годишњици Славистичког друштва Србије (Београд, 3–5. јуна 2008). Београд: Славистичко друштво Србије, Филолошки факултет, 2008, 113–114.
Народ као културни концепт у руском и српском језику. Изучавање словенских језика, књижевности и култура као инословенских и страних. Међународни симпозијум посвећен 130-годишњици Катедре за руски језик и књижевност и 60-годишњици славистичког друштва Србије. Београд: Славистичко друштво Србије, 2008, 271–277.
◦ Перформативни глаголи из группе апелатива у руском језику и њихови  еквиваленти у српском. Примењена лингвистика данас: између теорије и праксе (књига сажетака). III међународни конгрес примењене лингвистике (Нови Сад, Филозофски факултет, 31. 10. 2009 – 1. 11. 2009). Нови Сад: Филозофски факултет. Друштво за примењену лингвистику Србије, 2009, 98–99.
◦ Теорија говорних жанрова – актуелни правац руске лингвистике. Славистика.Књ. XV. Београд: Славистичко друштво Србије, 2011, 195–201.
◦ Анализа перформативних глагола из групе апелатива (на материјалу руског и српског језика). Славистика.Књ. XV. Београд: Славистичко друштво Србије, 2011, 316–324.
◦ Прагматичко-семантичка анализа говорног жанра савета (на материјалу руског и српског језика). Зборник Матице српске за славистику. Књ. 80. Нови Сад, 2011, 137–164.
◦ Комуникативно понашање језичке личности при реализацији савета (на материјалу руског и српског језика). Домети и перспективе развоја славистике. Интеркатедарска конференција посвећена 50-годишњици Катедре за руски језик и књижевност (зборник теза). Нови Сад, 2011, 22.
◦ С. М. Толстая. Пространство слова. Лексическая семантика в общеславянской  перспективе. Издательство „ИНДРИК“, Москва 2008. Јужнословенски филолог. LXVII.  Београд: Српска академија наука и уметности, Институт за српски језик, 2011, 296–303. (приказ)
◦ Један поглед на изражавање савета у руском и српском језику. Славистика. Kњ. ХVI. Београд: Славистичко друштво Србије, 2012,143–150.
◦ Сербские глаголы движения: система как источник ошибок при изучении русского языка как иностранного (в соавт. с Е. В. Гусевой). Язык, литература, культура: Актуальные проблемы изучения и преподавания: Сборник научных и научно-методических статей. Выпуск 8. М.: МАКС Пресс, 2012, 273–289
◦ Реализација говорног чина „савет“ лексички транспарентним исказима (на материјалу руског и српског језика). Шести међународни симпозијум Сусрет култура. Зборник радова. Књига I. Нови Сад: Филозофски факултет, 2013, 577–585.
◦ Проблемы, возникающие при изучении сербскими студентами видо-временной системы русского языка (в соавт. с Е. В. Гусевой). Язык, литература, культура: Актуальные проблемы изучения и преподавания. Сборник научных и научно-методических статей. Выпуск 11. Москва, МАКС Пресс, 2015: 178–186.
◦ Лексичко значење глагола перцепције и категорија вида (на материјалу руског и српског језика). Зборник Матице српске за филологију и лингвистику. LX/I. Нови Сад, 2017: 195–207.
◦ Изучение русских глаголов движения в сербской аудитории на разных этапах (в соавт. с Е. В. Гусевой). Славистика. XXII/2. Београд: Славистичко друштво Србије, 2018, 133–139.