Istorijat

◦ 2004. godine - Izbor u zvanje - asistent, Filozofski fakultet
Oblast: Fonetika
◦ 2004. godine - Magistratura, Filozofski fakultet,
Oblast: Ruski jezik, (naziv rada: Funkcionalni tipovi jezičke metafore u delima Marine Cvetajeve (crna i bela boja))
◦ 1998. godine - Diploma, Filozofski fakultet,
Oblast: Ruski jezik i književnost

Oblasti interesovanja i istraživanja
◦ kognitivna lingvistika
◦ prevođenje

Bibliografija

Učešće na međunarodnim skupovima
- Анжела Прохорова. К вопросу о сложностях перевода Марины Цветаевой на сербский язык (на материале "Повести о Сонечке" М. Цветаевой) . У зборнику радова: IV Славистические чтения памяти профессора П.А. Дмитриева и профессора Г.И. Сафронова, 12-14 сентября, 2002 г., Санкт- Петербург.
- Анжела Прохорова."Метафизическая" и "земная" метафоры в произведениях Марины Цветаевой. У зборнику радова: X Международная научно-тематическая конференция (9-11 октября 2002 года). Марина Цветаева в русской культуре XX века.
- Анжела Прохорова.Творческая стихия Цветаевой в контексте славянской мифологии. У зборнику радова: XII Международная научно-тематическая конференция (9-11 октября 2004 года). Стихия и разум в творчестве Марины Цветаевой.
- Анжела Прохорова. Культурные аспекты значения фразеологических единиц в рассказах Н.А. Тэффи. Рад саопштен на 43. скупу слависта Србије, 9-11. februar, 2005. у Београду.
- Анжела Прохорова. Концепт истина у руском и српском језику (на материјалу пословица). Арнаудов сборник, доклади и съобщения, том 6. Издателство „ЛЕНИ-АН“ Русе, 2010.
- Анжела Прохорова. Правни термини у религијском контексту (правда, закон, суд). Зборник радова првог годишњег симпосиона „Српска теологија данас“одржаног на Православном богословском факултету 29-30. маја 2009. године. Институт за теолошка истраживања, Београд, 2010.
- Анжела Прохорова. Концепт праведност у српском и руском језику.47. скуп слависта Србије, 12-14. јануар, 2009. Славистика, књига 13 (2009). Славистичко друштво Србије, Београд, 2009.
- Анжела Прохорова. Реализација концепта истина у богословским текстовима.Зборник радова другог годишњег симпосиона „Српска теологија данас“одржаног на Православном богословском факултету 28-29. маја 2010. године. Институт за теолошка истраживања, Београд, 2011.
- Анжела Прохорова. Правдивость и правда у руском језику (концептуална анализа). Зборник реферата са VIIМеђународног симпозијума  „Достигнућа и перспективе конфронтационог проучавања руског и других језика“. МАПРЯЛ, Београд, 1-2. јуна 2012.
- Анжела Прохорова. Мапе ума у настави руског језика. 51. Скуп слависта Србије, 9-12. јануар, 2013. (зборник радова у припреми).

Samostalna monografija
- Анжела Прохорова. Метафора црне и беле боје у делима Марине Цветајеве. «Змај», Нови Сад, 2006.

Učešće u kolektivnim monografijama
- Истина и правда (на материале русской и сербской лингвокультур). Славянская концептосфера в сопоставительном освещении. Лексикон. Самара, НОУ ВПО «САМАРСКАЯ ГУМАНИТАРНАЯ АКАДЕМИЯ», Самара 2011.
- Концепт правдивостьу руском језику и његов еквивалент у српском. Славянская историко-культурная и языковая ситуация. Коллективная монография. Издательский центр филиала КубГУ в г. Славянске-на-Кубани, 2012.

Prevedene knjige
- Leonid Andrejev. Satanin dnevnik. Novi Sad: "Solaris", 1997.
- Vjaceslav Pjecuh. Nova moskovska filozofija. Novi Sad: "Solaris", 2001.