Istorijat

◦ telefon: +381 21 485 3898, +381 21 459 484

Akademska karijera
◦ 2010. godine – asistent za užu naučnu oblast Rumunistika;
◦ 2009. godine – magistratura iz filoloških nauka, Filozofski fakultet, Novi Sad;
◦ 1992. godine – profesor rumunskog jezika i književnosti i profesor srpskog jezika i jugoslovenske književnosti, Filozofski fakultet, Novi Sad.

Oblasti interesovanja i istraživanja
◦ Savremeni rumunski jezik;
◦ Leksikologija;
◦ Bilingvizam;
◦ Kontrastivna analiza;
◦ Prevođenje.

Članstvo u udruženjima i asocijacijama
◦ Član Društva za rumunski jezik Vojvodine;
◦ Član Društva za primenjenu lingvistiku Srbije;
◦ Član Rumunskog društva za etnografiju i folklor iz Vojvodine.

Selektivna bibliografija
◦ Ursulesku-Miličić, R. (2012). Concepte lingvistice şi aplicarea lor în exprimarea spaţiului în limba română şi sârbă. U. J. Palenikova, D. Sitar (Ur.), Studia Romanica Bratislavensia (str.49-56). Bratislava: Katedra za romanistiku, Filološki fakultet Univerziteta Komenius.
◦ Ursulesku-Miličić, R. (2011). Nume de personaje în proza românească din Voivodina. U O. Felecan (Ur.), Numele şi numirea. Actele Conferinţei Internaţionale de Onomastică, Ediţia I: Interferenţe multietnice în antroponimie / Name and Naming. Proceedings of the International Conference on Onomastics, 1st Edition: Multiethnic Connections in Anthroponimy (str. 385-390). Cluj-Napoca: Editura Mega.
◦ Ursulesku-Miličić, R. (2011), Perlativnost u rumunskom i srpskom jeziku. U M. Kovačević (Ur.), Savremena proučavanja jezika i književnosti: zbornik radova sa II naučnog skupa mladih filologa Srbije Knjiga 1 (str. 239-246). Kragujevac: Filološko-umetnički fakultet.
◦ Ursulesku-Miličić, R. (2010), Spacijalnost u rumunskom i srpskom jeziku, U Lj. Subotić,  I. Živančević Sekeruš (Ur.), Susret kultura (zbornik radova), knjiga I (str.641-647). Novi Sad: Filozofski fakultet.
◦ Ursulesku-Miličić, R. (2008), Exprimarea spaţiului prin construcţii prepoziţional-cazuale în limba sârbă şi limba română, Filologie rusă. Spaţiul şi timpul ca paradigme culturale (str.233-246). Bucureşti: Facultatea de Limbi şi Literaturi Străine.
◦ Ursulesku-Miličić, R. (2008), Fenomene fonetice cu valoare stilistică. Godišnjak Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, XXXIII, 323-333.
◦ Ursulesku-Miličić, R. & Gudurić, S. (2012), Modalităţi de exprimare a ipotezei în limbile franceză, română şi sârbă, FRANCOPOLYPHONIE: L’INTERCULTURALITÉ À TRAVERSLA LINGUISTIQUE ET LA LITTÉRATURE, Revue annuelle acréditée (catégorie B), 103-110.
◦ Spariosu, L. & Ursulesku-Miličić, R. (2012),Interferenţe româno-sârbe la nivelul frazeologiei. U S. Gudurić (Ur.), Језици и културе у времену и простору I, (str. 231-237). Novi Sad: Filozofski fakultet.
◦ Ursulesku-Miličić, R. & Magdu, L. (1994), Srpsko-rumunske lingvističke uzajamne veze na nivou fraze. Zbornik Matice srpske za filologiju i lingvistiku, XXXVII, 320-328.
◦ Ursulesku-Miličić, R. & Janjić, I. & Spariosu, L. (2012), Facebook as a Medium for Exchanging Information among Students, Proceedings of the 8 the Learning and Software for EducationConference - eLSE2012, уLeveraging Technology for Learning. Vol.  II, (str. 196-202).Bucureşti: Editura Universitară, Universitatea Naţională de Apărare „Carol I”.