Istorijat

◦ e-mail: tamara.stanic@ff.uns.ac.rs
◦ telefon: 021/485-3884

Akademska karijera
◦ 2018 - Univerzitet u Novom Sadu, Filozofski fakultet, izbor u zvanje – asistent. Oblast: Romanistika
◦ 2017- Univerzitet u Novom Sadu, Filozofski fakultet,
upisane doktorske studije - Metodika nastave
◦ od aprila 2016. - Univerzitet u Novom Sadu, Filozofski fakultet, nastavnik za realizaciju dela nastave iz predmeta Italijanski jezik.
◦ 2009- 2010 Univerzitet u Beogradu, Filološki fakultet,
master iz italijanskog jezika i književnosti, naslov rada „Operska sudbina Kavalerije Rustikane“
◦ 2003 - 2007- Fakultet za trgovinu i bankarstvo « Janićije i Danica Karić», Novi Sad,  nastavnik italijanskog jezika.
◦ 1995 - 2000 Univerzitet u Beogradu,Filološki fakultet,
diploma iz italijanskog jezika i književnosti

Oblasti interesovanja i istraživanja
◦ italijanski jezik, italijanska književnost i opera, metodika nastave, etimologija jezika

Publikacije:
◦ Aleksandra Blatešić, Tamara Stanić (2017) «Gli etnonimi “francese” e “italiano” nella fraseologia italiana. In: CICCRE Comunicazione e cultura nella Romània europea Va edizione: L’immaginario culturale e linguistico nello spazio romanzo europeo, "Jozsef Attila" Tudomany Egyetem Kiado, Szeged, Editura Universității de Vest din Timișoara, 2017.  ISSN - 2457 8436; ISSN - L 2457 8436, pp.358-368.»

◦ Tamara Stanić (2017) ,,Književni verizam u italijanskoj jednočinki Cavalleriarusticana“, Zbornik za jezik i književnost Filozofskog fakulteta Novi Sad

Prevođenja:
◦ Od 2014. rad na  prevođenju, izgovoru i dikciji opera italijanskih kompozitora za potrebe izvođenja na sceni SNP-a i koncertnim aktivnostima u zemlјi i inostranstvu: G. Donizetti, G. Verdi,G. Puccini.
◦ Od 2000. do 2016. pismeno i usmeno prevođenje (srpsko-italijanski, italijansko-srpski) u okviru poslovne saradnje sa nacionalnim i internacionalnim kompanijama

Ostalo:
◦ maj 2017, Univerzitet u Novom Sadu - učestvovanje na međunarodnom   Festivalu nauke i obrazovanja u okviru radionice «Cultura,musica, gastronomia, italiana, espanola, francaise»
◦ maj 2016,Univerzitet u Novom Sadu - učestvovanje na Festivalu nauke i obrazovanja u okviru radionice « Otkrijmo lepote romanskih jezika»
◦ 27. maj 2011. položen ispit za licencu za rad nastavnika  Ministarstva prosvete i nauke.