Istorijat

◦ Kabinet: 351
◦ e-mail: ivana.georgijev@ff.uns.ac.rs

Akademska karijera
◦ 2018. godine – izabrana u zvanje asistenta za užu naučnu oblast Romanistika (predmet Španski jezik), Filozofski fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
◦ 2013. godine – master novinar / žurnalista, Fakultet političkih nauka, Univerzitet u Beogradu, studijski program Novinarstvo
◦ 2012. godine – master profesor jezika i književnosti, Filološki fakultet, Univerzitet u Beogradu, studijski program Jezik, književnost, kultura
◦ 2011. godine – diplomirani filolog: španski jezik i hispanske književnosti, Filološki fakultet, Univerzitet u Beogradu

Oblasti interesovanja i istraživanja
◦ savremeni španski jezik
◦ primenjena lingvistika
◦ sociolingvistika
◦ sefardske studije
◦ frazeologija

Bibliografija

Objavljeni članci:
◦ Георгијев, Ивана. (у штампи) „Љубав и новац у српским и шпанским паремијама“. Живи језици, 2/2017. Београд: Друштво за стране језике и књижевности Србије.
◦ Đuričić, Milica i Georgijev, Ivana. ”Propuestas metodológicas para la enseñanza de los tabús y los eufemismos en el aula de español como lengua extranjera“. HISPSERB2014: zbornik radova sa Prvog nacionalnog skupa hispanista održanog 28. i 29. novembra 2014. godine. Kragujevac: Filološko-umetnički fakultet, 2016, str. 273-283.
◦ Ђуричић, Милица и Георгијев, Ивана. „Преглед истраживања из контрастивне анализе шпанског и српског језика”. Липар, часопис за књижевност, језик, уметност и културу, XVI/58. Крагујевац: Универзитет у Крагујевцу, 2015, стр. 211-220.
◦ Георгијев, Ивана: „Табуи и еуфемизми као пример когнитивног културног модела: СМРТ у српском и шпанском језику”. Наслеђе, часопис за књижевност, језик, уметност и културу, XII/30. Крагујевац: Филолошко-уметнички факултет, 2015, стр. 221-230.
◦ Георгијев, Ивана. „Крајњи домет у усвајању другог језика: приближавање компетенцији изворног говорника“. Савремена проучавања језика и књижевности: Зборник са VI научног скупа младих филолога Србије, одржаног 22. марта 2014. године. Крагујевац: Филолошко-уметнички факултет, 2015, стр. 427-435.
◦ Георгијев, Ивана: „Темпоралност и аспектуалност у српском и шпанском језику”. Речи, часопис за језик, књижевност и културолошке студије, VI/7. Београд: Факултет за стране језике Алфа универзитета, 2014, стр. 56-67.
◦ Георгијев, Ивана: „Табу теме у савременој настави страних језика са посебним освртом на шпански језик”. Иновације у настави, часопис за савремену наставу, XXVII/ 4. Београд: Учитељски факултет, 2014. стр. 92-100.
◦ Георгијев, Ивана: „Делатне заједнице и језичка промена: перцепција родно осетљивог српског језика у књижевном превођењу”. Књиженство, часопис за студије књижевности, рода и културе [online], IV/ 4, 2014.
◦ Георгијев, Ивана: „Улога штампе у очувању етничког и културног идентитета сефардских заједница на југословенском тлу: Весник јеврејске сефардске вероисповедне општине“. Свеске: књижевност, уметност, култура,XXV/113, Панчево, 2014, стр. 100-107.
◦ Георгијев, Ивана: „Улога акултурације у процесу усвајања Ј2 код имиграната”. Липар, часопис за књижевност, језик, уметност и културу, XV/53, Крагујевац: Универзитет у Крагујевцу, 2014, стр. 229-240.
◦ Georgijev, Ivana: „Revitalizacija hebrejskog jezika: sociolingvistički pristup uspešnoj jezičkoj revitalizaciji”. CASCA, časopis za društvene nauke, kulturu i umetnost, II/1, 2013.
◦ Ђуричић, Милица и Георгијев, Ивана. „Еманципација жена на Балкану у 19. и 20. веку: контрастивна анализа улога Српкиња и Сефарткиња у модернизацијским процесима”. Књиженство, часопис за студије књижевности, рода и културе[online], III/3, 2013.
◦ Đuričić, Milica i Georgijev, Ivana. „Interkulturna kompetencija u nastavi španskog kao izbornog jezika: elementi hispanske kulture u udžbenicima Prisma od nivoa A1 do B1”.  Komunikacija i kultura online, IV/ 4, 2013, 65-78.

Saopštenja na naučnim skupovima:
XV International Conference on Minority Languages, Филолошки факултет Универзитета у Београду, 28-30. мај 2015. Представљен рад: ʺThe importance of Jewish newspapers for the preservation of ethnic, cultural and linguistic identity of Sephardic Jews on Yugoslav territoryʺ.
◦ Prva nacionalna konferencija hispanista Estudios hispánicos en la cultura y la ciencia serbia, Kragujevac FILUM, 28-29. novembar 2014. Predstavljen rad u koautorstvu sa Milicom Đuričić: ʺPropuestas metodológicas para la enseñanza de tabús y eufemismos en el aula de español como lengua extranjeraʺ.
◦ VI naučni skup mladih filologa Srbije: Savremena proučavanja jezika i književnosti, Kragujevac, FILUM, 22. mart 2014. Predstavljen rad: „Krajnji domet u usvajanju drugog jezika: približavanje kompetenciji izvornog govornika“

Stipendije
Erasmus+ istraživačka stipendija za doktorande, Univerzitet u Granadi, Španija, maj-jul 2017.