Istorijat

◦ E-mail: veljko.jovanovic@ff.uns.ac.rs
◦ Telefon: 021/458-948

Akademska karijera
◦ 2007. godina – Diploma, Odsek za psihologiju, Filozofski fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
◦ 2007. godina – izbor u zvanje – saradnik u nastavi, Filozofski fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
◦ 2008. godina – Master, Odsek za psihologiju, Filozofski fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
◦ 2009. godina – izbor u zvanje – asistent – Filozofski fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
◦ 2012. godina – Doktorat, Odsek za psihologiju, Filozofski fakultet, Univerzitet u Novom Sadu
◦ 2013. godina – izbor u zvanje – docent, Filozofski fakultet, Univerzitet u Novom Sadu

Oblasti interesovanja i istraživanja
◦ subjektivno i psihološko blagostanje
◦ rezilijentnost
◦ protektivni činioci u oblasti mentalnog zdravlja

Bibliografija
◦ Jovanović, V., & Žuljević, D. (2013). Psychometric evaluation of the Serbian version of the Multidimensional Students’ Life Satisfaction Scale. Social Indicators Research, 110, 55-69.
◦ Jovanović, V., & Brdarić, D. (2012). Did curiosity kill the cat? Evidence from subjective well-being in adolescents. Personality and Individual Differences, 52(3), 380-384.
◦ Jovanović, V. (2011). Personality and subjective well-being: One neglected model of personality and two forgotten aspects of subjective well-being. Personality and Individual Differences, 50(5), 631-635.
◦ Jovanović, V. (2011). Do humor styles matter in the relationship between personality and subjective well-being? Scandinavian Journal of Psychology, 52(5), 502-507.
◦ Jovanović, V., & Gavrilov-Jerković, V. (in press). Dimensionality and validity of the Serbian version of the Life Orientation Test-Revised. Journal of Happiness Studies.
◦ Gavrilov-Jerković, V., Jovanović, V., Žuljević, D., & Brdarić, D. (in press). When Less is More: A Short version of the Personal Optimism Scale and the Self-Efficacy Optimism Scale. Journal of Happiness Studies.
◦ Jovanović, V. (in press). Evaluation of the Children’s Hope Scale in Serbian adolescents: Dimensionality, measurement invariance across gender, convergent and incremental validity. Child Indicators Research.
◦ Jovanović, V., & Jerković, I. (2011). Zadovoljstvo školom kod učenika srednjih škola: povezanost sa školskim uspehom i indikatorima mentalnog zdravlja. Psihologija, 44(3), 211-224.
◦ Jovanović, V., & Jerković, I. (2012). Savesni učenici: Uspešniji u školi, ali ne i srećniji zbog toga. Zbornik Instituta za pedagoška istraživanja, 44(1), 59-73.