Istorijat

◦ 1996. godine - Diploma, Filozofski fakultet, Novi Sad
Oblast: Psihologija ličnosti

Bibliografija
◦ Ignjatović, I. i Jevremov, T. (1996). Freud & Eysenck - putem kanoničkih relacija čestica skala FR-3 i EPQ (96). U: Lajoš Genc i Ignjat Ignjatović (ur.) Ličnost u višekulturnom društvu Vol. 3, Odsek za psihologiju, Filozofski fakultet, Novi Sad, 109 - 125.
◦ Jevremov, T. (1997). Kanoničke relacije Ajzenkovih skala iz EPQ-103 i skale infantilne inferiornosti (ININ). Prikaz diplomskog rada sa štampanim rezimeom, 45. naučno-stručni skup psihologa Srbije SABOR 97, Tara, 180.
◦ Momčilov, D., Jevremov, T. i Hubert, I. (1997). Polne razlike antiintraceptivnosti - diskriminativna analiza čestica skale AAII. Saopštenje sa štampanim rezimeom, X kongres psihologa Jugoslavije, Petrovac na moru, 95.
◦ Jevremov, T. i Golubović, S. (1998). Relacije skale iktoidne anksioznosti LED i Ajzenkove skale neuroticizma N. Saopštenje sa štampanim rezimeom, 46. naučno-stručni skup psihologa Srbije SABOR 98, Aranđelovac, 83.
◦ Jevremov, T. i Todosijević, B. (1998). Relacije iktoidne anksioznosti merene skalom LED i kompleksa superiornosti merenog skalom SUKOMP. Saopštenje sa štampanim rezimeom, 46. naučno-stručni skup psihologa Srbije SABOR 98, Aranđelovac, 87.
◦ Jevremov, T. i Knebl, J. (1999). Preliminarne norme, osnovni metrijski pokazatelji i relacije sa drugim psihološkim varijablama i spoljnim kriterijumima skale AKTIV. Saopštenje sa štampanim rezimeom, V naučni skup Empirijska istraživanja u psihologiji, Beograd, 45.
◦ Ignjatović, I., Mitrović, D., Jevremov, T., Knebl. J., Šakotić, J., Kurbalija, D., Vasić, A., Trogrlić, A. i Bojanić, Ž. (2001). Predlog skale za ispitivanje dimenzije od reaktivnosti do kateksičnosti. Saopštenje sa štampanim rezimeom, VII naučni skup Empirijska istraživanja u psihologiji, Beograd, 45.
◦ Jevremov, T., Todosijević, B., Momčilov, D. i Ignjatović, I. (2001): Nove norme i merne karakteristike testova ličnosti iz javnog domena. Saopštenje sa štampanim rezimeom, VII naučni skup Empirijska istraživanja u psihologiji, Beograd, 47.
◦ Jevremov, T. i Pajić, D. (2007). Oblasti psiholokih istraživanja u Srbiji opisane na osnovu koincidencije deskriptora naučnih radova. Saopštenje sa štampanim rezimeom, XIII naučni skup Empirijska istraživanja u psihologiji, Beograd, 70-71.
◦ Jevremov, T., Pajić, D. i Šipka, P. (2007). Struktura psihologije ličnosti zasnovana na kocitatnoj analizi istaknutih autora. Psihologija, 40, 329 - 343.