Istorijat

◦ Telefon: 485-3919

Akademska karijera
◦ Magistratura: 2007. Odeljenje za psihologiju, Filozofski fakultet Beograd
(Naslov magistarske teze: Crte ličnosti kao činioci uspešnosti učenika srednjih škola za darovite)
◦ 2002. godine - Diploma, Filozofski fakultet, Novi Sad
Oblast: Pedagoška psihologija

Oblasti interesovanja
◦ Pedagoška psihologija
◦ Psihologija darovitosti
◦ Psihologija vaspitanja

Bibliografija
◦ Štula, J.(2006). Intelektualne sposobnosti i osobine ličnosti kao prediktori uspešnosti matematički darovitih srednjoškolaca. Psihologija, 39 (4), 491-507.
◦ Štula, J. (2006). Sposobnosti divergentne produkcije u kontekstu hospitalizma. Poster prezentacija na 54. Naučno–stručnom skupu psihologa Srbije – Sabor, Izazovi za primenjenu psihologiju u Srbiji, Zlatibor, 24-27. maj, Knjiga rezimea, str. 62.
◦ Kodžopeljić, J., Štula, J. i Genc, L. (2006). Konstrukcija skale za merenje vaspitnih stavova. Usmeno saopštenje na međunarodnom interdisciplinarnom skupu: Evropske dimenzije reforme sistema obrazovanja i vaspitanja, Novi Sad, 14-16. decembar, Zbornik rezimea, str. 32.
◦ Štula, J. (2005). Povezanost socioekonomskog statusa i kulturnopedagoškog nivoa porodice. U: M. Franceško i M. Zotović (Ur.) Ličnost u višekulturnom društvu. (str. 225-238).
◦ Franceško, M., Kodžopeljić, J., Štula, J. i Mihić, V. (2005). Evropski identitet u Srbiji i Crnoj Gori: Relacije sa psihološkim i sociodemografskim faktorima. U: M. Franceško i M. Zotović (Ur.) Ličnost u višekulturnom društvu. (str. 34-58).
◦ Štula, J. (2005). Povezanost socioekonomskog statusa i kulturnopedagoškog nivoa porodice. Usmeno saopštenje na međunarodnom skupu: Psihosocijalni aspekti društvene tranzicije u Srbiji, Novi Sad, 4-5. novembar, Knjiga rezimea, str. 35.
◦ Franceško, M., Kodžopeljić, J., Štula, J. i Mihić, V. (2005). Evropski identitet u Srbiji i Crnoj Gori: Relacije sa psihološkim i sociodemografskim faktorima. Usmeno saopštenje na međunarodnom skupu: Psihosocijalni aspekti društvene tranzicije u Srbiji, Novi Sad, 4-5. novembar, Knjiga rezimea, str. 17.
◦ Štula, J. (2005). Perfekcionizam i uspeh na studijama. Usmeno saopštenje na na 53. Naučno–stručnom skupu psihologa Srbije – Sabor, Psihološka struka u Srbiji danas, Sokobanja, 18-21. maj, Knjiga rezimea, str. 90.
◦ Franceško, M., Kodžopeljić, J., Štula, J. i Želeskov, J. (2005). Retrospektiva rezultata u okviru projekta: „Stanje, faktori i razvoj evropskog identiteta u Srbiji i Crnoj Gori“. Usmeno saopštenje na na 53. Naučno–stručnom skupu psihologa Srbije – Sabor, Psihološka struka u Srbiji danas, Sokobanja, 18-21. maj, Knjiga rezimea, str. 90.Knjiga rezimea, str. 50.
◦ Kodžopeljić, J., Štula, J. i Genc, L. (2006). Konstrukcija skale za merenje vaspitnih stavova. U: E. Kamenov (Ur.) Evropske dimenzije reforme sistema obrazovanja i vaspitanja (str. 467-474)
◦ Štula, J. (2007). Struktura uspešnosti muziški darovitih učenika. U: M. Biro i S. Smederevac (Ur.), Psihologija i društvo, (str. 195-207), Odsek za psihologiju, Filozofski fakultet, Novi Sad.
◦ Štula, J. (2007). Pregled teorijskih koncepcija darovitosti. Godišnjak Filozofskog fakulteta u Novom Sadu. XXXII, 177-207.