Istorijat

◦ e-mail: dragana.prodanovic@ff.uns.ac.rs
◦ Telefon: 485-3917

Akademska karijera
◦ 2015. Izbor u zvanje stručne saradnice za užu naučnu oblast novinarstvo na Odseku za medijske studije Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu na vežbama i radionicama iz predmeta Novinarstvo u štampanim medijima, Uvod u Novinarstvo, Komunikologija 2 i Desk i redakcije
◦ 2012. Izbor u zvanje stručne saradnice za užu naučnu oblast novinarstvo na Odseku za medijske studije Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu na vežbam i radionicama iz predmeta Novinarstvo u štampanim medijima, Uvod u novinarstvo, Novinarski žanrovi I i Desk i redakcije
◦ 2008. Izbor u zvanje saradnice u nastavi za užu naučnu oblast novinarstvo na Odseku za medijske studije Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu na vežbama iz predmeta Novinarstvo u štampanim medijima i Novinarski žanrovi I
◦ 2009. Izbor u zvanje saradnice u nastavi za užu naučnu oblast novinarstvo na Odseku za medijske studije Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu na vežbama i radionicama iz predmeta Novinarstvo u štampanim medijima, Novinarski žanrovi II i Privredno novinarstvo
◦ 2017/2018. Interdisciplinarne doktorske studije u polju društveno-humanističkih nauka,  Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu
◦ 2017. diploma master studija Komunikologije, Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu (naslov master rada „Predstavljanje novinara i novinarske etike u holivudskom filmu“)
◦ 2004. diploma profesora srpskog jezika i književnosti, Filozofski fakultet, Univerzitet u Novom Sadu (naslov diplomskog rada „Antroponimija i patronimija Tovariševa od 1788. do 1802)

Oblasti interesovanja i istraživanja
◦ novinarstvo u štampanim medijima
◦ komunikologija

Profesionalne reference
◦ 1998/1999. novinarka u listu "Nezavisni vojvođanski građanski nedeljnik", Novi Sad
◦ 2001. i 2002. lektorka i korektorka u "Građanskom listu", Novi Sad
◦ 2002–2006. Lektorka, korektorka, 2006–2008. i redaktorka u Novinsko-izdavačkoj kompaniji „Color Media International“

Naučni stručni radovi
◦ Drašković, Brankica; Prodanović, Dragana (2017). Alternativni vidovi finansiranja medijske produkcije: Studija slučaja alternativnog audio formata 'Alarm'. U: Dejan Pralica i Norbert Šinković (ur.), Digitalne medijske tehnologije 7 (str. 65-74).
◦ Kleut, Jelena; Prodanović, Dragana (2017). Monitoring medija: pretpostavka nevinosti i privatnost u medijima. U: Uroš Mišljenović, Ana Toskić (ur.), Transparentnost, privatnost i pretpostavka nevinosti: tužilaštvo, mediji, građani (str. 33-62). Beograd: Partneri za demokratske promene.
◦ Kleut, Jelena; Drašković, Brankica; Prodanović, Dragana (2012). Predstavljanje siromašnih u srpskim  medijima, U: Bojana Dimitrijević (ur.), Kriza i perspektiva znanja i nauke (str. 412–425). Niš: Filozofski fakultet u Nišu.
◦ Prodanović, Dragana (2011). Jezička obeležja novinskog diskursa o siromaštvu i socijalnoj isključenosti. U: Dubravka Valić Nedeljković (ur.), Media Discourse of Poverty and Social Exclusion (str. 93-108). Novi Sad: Filozofski fakultet.
◦ Drašković, Brankica; Prodanović, Dragana, Pavkov, Ksenija (2016). Antievropski diskurs i negativna slika Evropske unije u srpskim medijima, CM: Communication and Media, 11(37): 19–39.
◦ Kleut, Jelena; Drašković, Brankica; Prodanović, Dragana (2011). Stereotipi o siromašnima u srpskim medijima, Naučni skup "Nauka i savremeni univerzitet", 10-11. novembar 2011, Niš, Srbija, str. 138-139.
◦ Prodanović, Dragana (2012). Identifikacija koncepta siromaštva u Srbiji. Konferencija „Mediji, siromaštvo i socijalna isključenost“, maj 2012, Filozofski fakultet, Novi Sad, Srbija.
◦ Prodanović, Dragana; Drašković, Brankica (2012). Меdia Discourse of Poverty and Social Exclusion in Serbia, Conference „Social, Political & Economic Change in the Western Balkans“ /Book of Abstracts (maj 2012;) Сарајево, стр. 10. http://www.rrpp-westernbalkans.net/en/conferences/RRPP-ANNUAL-CONFERENCE-2012.html.
◦ Kleut, Jelena; Drašković, Brankica; Prodanović, Dragana (2016). Produsage as (Re)Interpretation: Memories of Yugoslavia on Youtube. ECREA 2016 Abstract Book (6th European Communication Conference: Mediated (Dis)Continuities: Contesting Pasts, Presents and Futures) (str. 41) Prague: CZECH-IN, s. r. (9-12 November, 2016)