Istorijat

◦ Nemačke novine u Vojvodini
◦ Prevođenje

Radovi
◦ Beli-Genc, Julijana; Kovač, Robert: Deutsche Zeitungen in der Vojvodina im Überblick.
U: Riecke, Jörg; Schuster, Britt-Maria (ed.): Deutschsprachige Zeitungen in Mittel- und Osteuropa. Berlin: Weidler Buchverlag 2005
◦ Kovač, Robert / Ninković Sanja, Deutsche Sprache und Kultur und Deutschlehrerausbildung in Serbien, Sibiu 2014

Prevodi
◦ Habermas, Jirgen: Strelom u srce sadašnjice. U: Kant, Imanuel; Fuko, Mišel; Habermas, Jirgen: O prosvećenosti. Novi Sad, Zavod za kulturu Vojvodine; Društvo za proučavanje XVIII veka, 2006
◦ Prevod rezimea na nemački u publikaciji: Kovaček, Božidar (ed.): Milutin Milanković i Matica srpska. Novi Sad, Matica srpska, 2005.
◦ Fridrih, Joahim: 4 ½ prijatelja; prevod sa nemačkog Robert Kovač. Novi Sad, Ružno pače, 2006
◦ Fridrih, Joahim: 4 ½ prijatelja i Deda mraz; prevod sa nemačkog Robert Kovač. Novi Sad, Ružno pače, 2007.
◦ Fridrih, Joahim: 4 ½ prijatelja i nestala nastavnica biologije; prevod sa nemačkog Robert Kovač. Novi Sad, Ružno pače, 2007.
◦ Das serbische Kulturerbe an der Grenze zwischen dem 20. und dem 21. Jahrhundert. U: Serbien - kulturelle Brücke zwischen Ost und West. Novi Sad, Matica srpska, 2010, str. 157-171.
◦ Prevodi biografija ličnosti, koje su od značaja za srpsku kulturu, u: Serbien - kulturelle Brücke zwischen Ost und West. Novi Sad, Matica srpska, 2010, str. 246-265.

Lektorisanje i korektura
◦ Serbien - kulturelle Brücke zwischen Ost und West. Novi Sad, Matica srpska, 2010, str. 1-266.