Istorijat

◦ e-mail: milica.pasula@ff.uns.ac.rs

Akademska karijera
◦ 2014. godine – izbor u zvanje docenta na Odseku za germanistiku
◦ 2014. godine – doktorat, Filozofski fakultet u Novom Sadu, Oblast: Književne nauke (naslov disertacije: Analiza i interpretacija romana Grethen autorke Rut Berger)
◦ 2009. godine – izbor u zvanje asistenta na Odseku za germanistiku
◦ 2009. godine – završetak master studija na Odseku za germanistiku (tema diplomskog rada – master: Das Kindesmörderin-Motiv in der Sturm-und-Drang-Lyrik)
◦ 2007. godine – izbor u zvanje saradnika u nastavi na Odseku za germanistiku
◦ 2007. godine – diploma Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, Odsek za germanistiku

Oblasti interesovanja i istraživanja
◦ Nemačka književnost 18. i 19. veka
◦ Naratologija
◦ Savremeni nemački roman

Bibliografija
◦ Beli-Genc, Julijana/ Milica Pasula: „Bolonja u kampusu“. Godišnjak Filozofskog fakulteta u Novom Sadu 38/ 1 (2013), 111-136.
◦ Beli-Genc, Julijana/ Milica Pasula: „Porodica Gete u romanu Grethen autorke Rut Berger“. Godišnjak Filozofskog fakulteta u Novom Sadu 37/ 2 (2012), 13-25.
◦ Beli-Göncz, Julijana/ Milica Pasula: „Der universitäre Literaturkanon in Serbien“. In: Julijana Beli-Göncz, Irena Boose, Božinka Petronijević, Arne Wrobel (Hg.): Treffpunkte : Literatur, Sprache und Didaktik im deutsch-serbischen Dialog. Baltmannsweiler: Schneider Verlag Hohengehren, 2013, 44-72.
◦ Beli-Göncz Julijana/ Milica Pasula: „Die Persönlichkeitseigenschaften des guten Lehrers : Möglichkeiten der erwünschten Persönlichkeitsentwicklung im Germanistik-Studium“. In: Eugen Christ, Peter Dines, Stefan Jeuk (Hg.): 25 Jahre : Donauschwäbische Kulturstiftung des Landes Baden-Württemberg. Bruchsal: Printeam, 2013, 61-68.
◦ Bojović (Pasula), Milica: „Motiv čedomorke u pesništvu Šturm-i-Dranga“. Zbornik Matice srpske za književnost i jezik 58 (2010), 181-188.
◦ Bojović (Pasula), Milica: „Odnos rodova u novelama Runenberg Ludviga Tika i Mermerna statua Jozefa fon Ajhendorfa“. Savremena proučavanja jezika i književnosti : Zbornik radova sa II naučnog skupa mladih filologa Srbije, knj. 2, 2011, 311-319.
◦ Bojović (Pasula), Milica: „Predstavljanje Drugog u Šnajderovoj monodrami Dreck“. Savremena proučavanja jezika i književnosti : Zbornik radova sa III naučnog skupa mladih filologa Srbije, knj. 2, 2012, 289-297.
◦ Ninković, Sanja / Julijana Beli-Göncz/ Milica Pasula: „Negative Emotionen in deutschen Phraseologismen und ihre serbischen Äquivalente“. Zbornik Matice srpske za filologiju i lingvistiku LVII/2 (2014), 179-200.
◦ Pasula, Milica/ Julijana Beli-Genc: „Primena Šmitovog modela tekstualne interferencije na naratološku analizu romana Grethen Rut Berger“. Filolog: Časopis za jezik, književnost i kulturu VII (2013), 151-161.
◦ Pasula, Milica: „Socijalno determinisani identiteti u romanu Grethen Rut Berger“. Ivana Živančević Sekeruš (ed.): Konteksti : Zbornik radova. Novi Sad: Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu, 2014, 553-561.