Istorijat

Početna > Fakultet > Odseci > Germanistika >
Milanko Bekvalac

◦ Kabinet: 213
◦ e-mail: milbek at nscable.net
◦ telefon: 021/485-3860

Akademska karijera
2014 - izbor u zvanje nastavnika stranog jezika
◦ 2011. godine - Izbor u zvanje - nastavnik stranog jezika, Filozofski fakultet, Novi Sad,
Oblast: Filološke nauke (Germanistika)
◦ 2002. godine - Izbor u zvanje - viši lektor, Filozofski fakultet, Novi Sad,
Oblast: Filološke nauke (Germanistika)
◦ 1975. godine - Diploma, Filozofski fakultet, Novi Sad,
Oblast: Nemački jezik i književnost

Oblasti interesovanja i istraživanja
◦ Morfologija, sintaksa
◦ Leksikografija
◦ Prevođenje

Bibliografija
◦ Die deutsche und die serbokroatische Terminologie der Rechentechnik , Zbornik radova instituta za strane jezike i književnosti, sv. 11/1989, Novi Sad, 35-49. (Koautor: Gerlinde Hofmann)
◦ Timotej Čobić i saradnici: Višejezički rečnik poljoprivredne mehanizacije (srpsko-englesko-francusko-nemački), Univerzitet u Novom Sadu, Poljoprivredni fakultet, Novi Sad, 1996., str. 404 (sarađivao u izradi nemačkog dela rečnika)
◦ Franja Cevc i saradnici: Naftaški rečnik - 6 jezika, Alfa-Omega Inženjering, Novi Sad. 1996., str. 600 (obradio nemački deo rečnika)
◦ Walter Grasnick, Ka novoj teoriji prava, Izdavačka kuća Stojanović, Novi Sad, 2001, (prevod na srpski)
◦ Артур Шопенхауер, Трагедија као највиши облик песништва, Теорија трагедије (зборник), Београд, 1984 (превод на српски)
◦ Стеван Малетин, Тимотеј Чобић, Владимир Кунц, Миланко Беквалац: Вишејезички речник рибарства, Универзитет у Новом Саду, Пољопривредни факултет, Нови Сад, 2004, стр. 327 (обрадио немачки део речника)
◦ Маргита Шнел-Живановић, Обичаји подунавских Шваба и Срба у Војводини, Немачко удружење Донау, Нови Сад, 2009, стр. 73 (превод насрпски)