Istorijat

◦ Telefon: 021/485-3860

Akademska karijera
◦ 2009. godine – Izbor u zvanje – asistent, Filozofski fakultet, Novi Sad;
Oblast: Filološke nauke (germanistika)
◦ 2009. godine – Master diploma (Diplomske akademske studije nemačkog jezika i književnosti, modul: Nauka o jeziku), Filozofski fakultet, Novi Sad;
Oblast: Filološke nauke (germanistika)
◦ 2008. godine – Izbor u zvanje – saradnik u nastavi, Filozofski fakultet, Novi Sad; Oblast: Filološke nauke (germanistika)
◦ 2006. godine – Diploma, Filozofski fakultet, Novi Sad;
Oblast: Filološke nauke (Nemački jezik i književnost)

Oblasti interesovanja i istraživanja
◦ Opšta lingvistika
◦ Kontrastivna lingvistika (kontrastivna analiza nemačkog, mađarskog i srpskog jezika)
◦ Sociolingvistika
◦ Istorija nemačkog jezika
◦ Prevođenje

Bibliografija
◦ Оzer, Katalin (2010). Serbisch. In: Ausländisch für Deutsche. Sprachen der Kinder – Sprachen im Klassenzimmer (Hrsg. S. Colombo-Scheffold, Simona, P. Fenn, S. Jeuk, J. Schäfer). Freiburg : Fillibach: 207-223.
◦ Ozer, Katalin (2011). Germanizmi i hungarizmi u mikrotoponimiji Novog Sada. U: Govor Novog Sada. Sveska 2: Morfosintaksičke, leksičke i pragmatičke osobine. (ur. V. Vasić, G. Štrbac). Novi Sad : Filozofski fakultet, Odsek za srpski jezik i lingvistiku: 535-546.
◦ Ozer, Katalin (2011). Pronominalne forme sa funkcijom oslovljavanja u nemačkom i srpskom jeziku: promena modusa. U: Savremena proučavanja jezika i književnosti. Godina II/ knjiga 1. Zbornik radova sa II naučnog skupa mladih filologa Srbije održanog 6. marta 2010. godine. Kragujevac : Filološko-umetnički fakultet: 403-411.
◦ Ozer, Katalin (2012). Nominalne forme oslovljavanja na fakultetu. U: Savremena proučavanja jezika i književnosti. Godina III/ knjiga 1. Zbornik radova sa III naučnog skupa mladih filologa Srbije održanog 12. marta 2011. godine. Kragujevac : Filološko-umetnički fakultet: 285-296.
◦ Ozer, Katalin (2012). Upotreba nemačkih leksema Herr i Frau i njihovih srpskih, odnosno mađarskih ekvivalenata u oslovljavanju. (elektronski zbornik radova sa I naučnog skupa mladih slavista na Univerzitetu „Lorand Etveš”  u Budimpešti, mart 2011. godine,
20Slavists%20in%20Budapest.pdf
, 70-74)
◦ Ozer, Katalin (2013). Funkcije jezika i oslovljavanje: emotivna funkcija promene modusa. U: Savremena proučavanja jezika i književnosti. Godina IV/ knjiga 1. Zbornik radova sa IV naučnog skupa mladih filologa Srbije održanog 17. marta 2012. godine. Kragujevac : Filološko-umetnički fakultet: 539-546.
◦ Ozer, Katalin (2013). Werbung in Vilmos Bassett Sebesis „Beschreibung und Wegweiser der Stadt Neusatz und ihrer Umgebung“ (1901). In: Treffpunkte : Literatur, Sprache und Didaktik im deutsch-serbischen Dialog (Hrsg. J. Beli-Göncz, I. Boose, B. Petronijević, A.Wrobel im Auftrag der Pädagogischen Hochschule Ludwigsburg). Baltmannsweiler: Schneider Verlag Hohengehren: 164-182.

Prevodi
◦ Georg Simmel: Híd és ajtó (Híd 2/2007: 30-35)
◦ Nagy Abonyi Melinda: Galambok röppenek fel (részlet, Híd 5/2011: 46-52)