Istorijat

◦ e-mail: anamitrevski@ff.uns.ac.rs
◦ telefon 021/459-277

Akademska karijera
◦ 2013. godine – Master, Filozofski fakultet, Novi Sad (naslov rada: Prevođenje Brehtove drame Majka Hrabrost sa nemačkog na srpski jezik)
◦ 2012. godine – Izbor u zvanje – saradnik u nastavi, Filozofski fakultet, Novi Sad
Oblast: Filološke nauke (Gemanistika)
◦ 2012. godine – Master studije, Filozofski fakultet, Novi Sad,
Oblast: Filološke nauke (Nauka o književnosti)
◦ 2012. godine – Diploma, Filozofski fakultet, Novi Sad,
Oblast: Filološke nauke (Nemački jezik i književnost)

Oblasti interesovanja i istraživanja
◦ Nemačka drama i pozorište, sa težištem na 20. veku
◦ komparativna istraživanja
◦ Književno prevođenje

Učešće na naučnim skupovima
- „Brehtova Majka Hrabrost u vremenu i prostoru“, naučni skup Jezici i kulture u vremenu i prostoru 3, na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, 16.11.2013.
- „Problem ekvivalentnosti u prevodu Brehtove drame Dobar čovek Sečuana“ (u koautorstvu sa Đorđem Petrovićem), V naučni skup mladih filologa Srbije “Savremena proučavanja jezika i književnosti”, Kragujevac, 30. mart 2013. godine.

Radionice
- Organizator radionica usmenog i pismenog prevođenja sa nemačkog na srpski jezik (Ana Mitrevski  / Mirjana Zarifović),  Međunarodna prevodilačka kolonija, Karlovačka gimnazija, Sremski Karlovci, 26 -27.4.2014. godine.

Bibliografija
- Ana Mitrevski; Đorđe Petrović: Problem ekvivalentnosti u prevodu Brehtove drame Dobar čovek Sečuana. Peti naučni skup mladih filologa Srbije Savremena proučavanja jezika i književnosti: Zbornik radova, knj. 2. Kragujevac: Filološko-umetnički fakultet, 2013, 615-622.