Istorijat

e-mail: mina.djikanovic@ff.uns.ac.rs

Akademska karijera
◦ 2016. godine – Izbor u zvanje: docent, Filozofski fakultet u Novom Sadu
◦ 2016. godine – Doktorska diploma, Filozofski fakultet u Novom Sadu (Oblast: Filozofija, naslov teze: „Pojam slobode u filozofiji nemačkog idealizma“)
◦ 2009. godine – Izbor u zvanje: asistent, Filozofski fakultet u Novom Sadu
◦ 2008. godine – Master diploma, Filozofski fakultet u Novom Sadu (Oblast: Filozofija, naslov rada: „Problem učenja vrline u Platonovom Protagori“)
◦ 2007. godine – Izbor u zvanje: saradnik u nastavi, Filozofski fakultet u Novom Sadu
◦ 2007. godine – Diploma, Filozofski fakultet u Novom Sadu (Oblast: Filozofija, naslov rada: „Hegelova filozofija objektivnog duha ili volja kao slobodna inteligencija“)

Oblasti interesovanja i istraživanja
Etika, Filozofija politike, Filozofija prava, Filozofija ekonomije, Bioetika, Nemačka klasična filozofija

Bibliografija
- „Ekspresionizam. Temelj jednog estetičkog spora“, Godišnjak Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, 2008.
- „Dijalektika učenja vrline u Platonovom Protagori“, ARHE 10/200, Novi Sad
- „Nastavni plan kao izraz svrhe paideie“, Tradicija nastave filozofije I, Novi Sad, 2008.
- „Nastavni plan kao izraz duha vremena“, Tradicija nastave filozofije II, Novi Sad, 2009.
- „Filozofija obrazovanja i filozofija u obrazovanju“, Tradicija nastave filozofije III, Novi Sad, 2009.
- „Značaj protestantizma za razvoj modernog obrazovanja“, Tradicija nastave filozofije IV, Novi Sad, 2010.
- „Pojam savesti u  Bitku i vremenu“, ARHE 13/2010, Novi Sad
- „Hegelovo shvatanje istorije filozofije“, ARHE 14/2010, Novi Sad.
- „Pojam razumevanja u hermeneutici i fundamentalnoj ontologiji. Diltaj, Gadamer, Hajdeger“, Arhe 15/2011, Novi Sad
- „Značaj filozofske nastave za preispitivanje svrhe srednjoškolskog obrazovanja“, Tradicija nastave filozofije V, Novi Sad, 2011.
- „Problem vaspitanja građanina“, Tradicija nastave filozofije VI, Novi  Sad, 2012.
- „Određenje filozofije“, Tradicija nastave filozofije VII, Novi Sad, 2013.
- „Istina teorije i prakse. Hegelov pojam slobodnog duha“, Konteksti 1, Novi Sad, 2014.
- „Human-rightism: rousseauovsko ili antirousseauovsko nasljeđe?“, Filozofska istraživanja, Zagreb, 2014.
- „Kritičko mišljenje kao filozofski vaspitni cilj“ (s M. Rajković i N. Jevtić), Tradicija nastave filozofije VII, Novi Sad, 2014.
- „Sloboda kao osnovno načelo“, ARHE 25/2016.

Prikazi:
- „Revalorizacija primenjene etike“, ARHE 08/2007, Novi Sad
- „Filozofija i spekulacija: Links orientiert, politisch verdächtig!“, ARHE 09/2008, Novi Sad
- „Hegelova filozofija“, ARHE 18/2012, Novi Sad (u štampi)