Istorijat

Kabinet: 104
e-mail: milos.miladinov@ff.uns.ac.rs

Akademska karijera
◦ 2016. godine: izbor u zvanje – saradnik u nastavi, Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu
◦ 2015. godine: diploma – osnovne akademske studije filozofije, Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu (naslov rada: „Pojam fenomenologije kod ranog Hajdegera“)
◦ 2014. godine: izbor u zvanje - student-saradnik van radnog odnosa, Akademije umetnosti Alfa univerziteta u Beogradu

Oblasti interesovanja i istraživanja
Estetika
◦ Filozofija kulture
◦ Filozofija umetnosti
◦ Savremena filozofija

Stipendije:
◦ Stipendista fonda za mlade talente Republike Srbije – Dositeja za 2014/15 i 2015/16 školsku godinu

Bibliografija
◦ „Društvene mreže i transformacija konzumenta“, u: Savremena čitanja tehnologije, Institut za fleksibilne kulture i tehnologije – „Napon“, Novi Sad, 2015.
◦ „Prevladavanje tradicionalnog pojma forme umetničkog dela u Hajdegerovom prevladavanju estetike“, u: Problem forme, Estetičko društvo Srbije, Beograd (u štampi)
◦ „Prevladavanje filozofije subjektivnosti u Hajdegerovoj poznoj filozofiji“, u: Kontrola? Sloboda? Subjekt?, Udruženje studenata filozofije Filozofskog fakulteta u Zagrebu, Zagreb, 2015.
◦ „Benjaminovo shvatanje umetnosti u doba tehničke reprodukcije. Socijalno-politička funkcija umetnosti“, u: Socijalne (de)konstrukcije identiteta, Centar za afirmaciju slobodne misli, Sremski Karlovci, 2015.

Učešće na seminarima:
◦ Maj 2016: učestvovao na simpozijumu udruženja studenata filozofije „logOS“ i Hrvatskog filozofskog društva „Filozofija u književnosti“ u Osijeku; održao izlaganje na temu „Dijalog mišljenja i pevanja u Hajdegerovoj poznoj filozofiji“.
◦ Decembar 2015: učestvovao na naučnom skupu Estetičkog društva Srbije „Problem forme“ u Beogradu; održao izlaganje na temu „Prevladavanje tradicionalnog pojma forme umetničkog dela u Hajdegerovom prevladavanju metafizike“
◦ Novembar, Decembar 2015: učestvovao na seminaru neprofitne organizacije „Napon“ – institut za fleksibilne kultre i tehnologije u Novom Sadu.
◦ Jun 2015: učestvovao na međunarodnoj interdisciplinarnoj studentskoj konferenciji „Centra za afirmaciju slobodne misli“ „Socijalne (de)konstrukcije identiteta“ u Sremskim Karlovcima; održao izlaganje na temu „Benjaminovo shvatanje umetnosti u doba tehničke reprodukcije. Socijalno-politička funkcija umetnosti“.
◦ Maj 2015: učestvovao na međunarodnom simpozijumu Udruženja studenata filozofije Filozofskog fakulteta u Zagrebu „Kontrola? Sloboda? Subjekt?“ u Zagrebu; održao izlaganje na temu „Prevladavanje filozofije subjektivnosti u Hajdegerovoj poznoj filozofiji“.
◦ Avgust 2014: prisustvovao i učestvovao u radu na 15. međunarodnoj filozofskoj školi „Felix Romuliana“ u Zaječaru.
◦ Avgust 2013: prisustvovao i učestvovao u radu na 14. međunarodnoj filozofskoj školi „Felix Romuliana“ u Zaječaru.