Istorijat

◦ telefon: 021 459-279

Akademska karijera:
◦ 2016. godine – Izbor u zvanje – docent, Filozofski fakultet, Novi Sad,
Predmeti: Estetika, Filozofija umetnosti, Filozofija tehnike, Filozofija kulture
◦ 2016. godine – Doktorat, Filozofski fakultet, Novi Sad, Oblast: Nemački klasični idealizam, Estetika, Poietička filozofija
Naslov rada: „Estetika u filozofiji nemačkog idealizma”
◦ 2009. godine – Izbor u zvanje - asistent, Filozofski fakultet, Novi Sad,
◦ 2009. godine – Diploma - master, Filozofski fakultet, Novi Sad,
Oblast: Filozofija, naslov rada: „Hegelova teza o kraju umetnosti"
◦ 2008. godine – Izbor u zvanje – saradnik u nastavi, Filozofski fakultet, Novi Sad,
◦ 2007. godine - Diploma, Filozofski fakultet, Novi Sad,
Oblast: Filozofija, naslov rada „Pojmovni par mogućnost i stvarnost u Aristotelovoj i Hegelovoj filozofiji“

Oblasti  interesovanja i istraživanja:
◦ Estetika
◦ Filozofija umetnosti
◦ Filozofija tehnike
◦ Filozofija kulture
◦ Nemačka klasična filozofija

Bibliografija:
◦ „Mogućnost i stvarnost u Aristotelovoj i Hegelovoj filozofiji”, Arhe, br. 11., Novi Sad, 2009.
◦ „Problem koherentnog razumevanja pojma umetnosti u Platonovoj filozofiji”, Arhe, br. 13., Novi Sad , 2010.
◦ „Sartrovo zasnivanje fenomenološke ontologije”, Arhe, br. 14., Novi Sad, 2011.
◦ „Pojmovi morala i herojstva u Ničeovoj filozofiji”, Arhe, br. 15., Novi Sad, 2011.
◦ „Kraj umetnosti kao početak estetike”, u: Estetika i obrazovanje, Estetičko društvo Srbije, Beograd, 2011.
◦ „Kategorički imperativ kao centar obrta bitak – trebanje”, Arhe, br. 16., Novi Sad , 2011.
◦ „Forma i sadržaj nastavnog predmeta u okviru vlastite epohe”, Tradicija nastave filozofije V, Propaideia - Arhe, Novi Sad, 2011.
◦ „Epistemološki anarhizam i demistifikacija nauke”, Arhe, br. 17. Novi Sad, 2012.
◦ „Kreativnost i mimezis”, u: Problem kreativnosti, Estetičko društvo Srbije, Beograd, 2012.
◦ „Dela Branislava Petronijevića u nastavi filozofije u međuratnom periodu”, Tradicija nastave filozofije VI, Propaideia - Arhe, Novi Sad, 2012.
◦ „Sport između kulture i civilizacije: stanovište Osvalda Špenglera”, Teme, TM g. XXXVII, br. 2, Niš, 2013.
◦ „Pozicija umetnosti u Šelingovoj filozofiji”, Arhe, br. 19, Novi Sad, 2013.
◦ „De gustibus est disputandum”, u: Problem ukusa, Estetičko društvo Srbije, Beograd, 2013.
◦ „Dela Borislava Lorenca u nastavi filozofije u međuratnom periodu”, Tradicija nastave filozofije VII, Propaideia - Arhe, Novi Sad, 2013.
◦ „Zoon technikon”, Arhe, br. 20, Novi Sad, 2013.
◦ „Igra kao filozofski problem”, Konteksti, Filozofski fakultet, Novi Sad, 2013.
◦ Rajković, Marica; Đikanović, Mina; Jevtić, Nevena(2014), „Kritičko mišljenje kao filozofski vaspitni cilj“, u: Tradicija nastave filozofije br.VIII, Propaideia - Arhe, Novi Sad, 2014.
◦ „Umetnost i duh vremena”, u: Kriza umetnosti i nove umetničke prakse, Estetičko društvo Srbije, Beograd, 2014.
◦ „Estetika u Fihteovoj filozofiji“, Arhe, br. 25, Novi Sad, 2016.

◦ „Šelingova filozofija umetnosti”, u: Arhe, br. 27, Novi Sad, 2017.
◦ „Hegel’s View on Fichte’s Aesthetical Conception“, u: Revista Eletrônica de Estudo Heglianos, ISSN 1980-8372, Vol. 14, n. 24, Brasil, 2017.
◦ „Uticaj jenskog romantizma na estetiku nemačkog idealizma”, u: Godišnjak Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, XLIII-1, 2018.
◦ „Umetnost i stvarnost savremene epohe: Benjamin, Delez i Ransijer”;, u: Estetsko i stvarno, zbornik Estetičkog društva Srbije, Beograd, 2018.
◦ „O značaju Hajdegerovog učenja za estetiku i filozofiju umetnosti (I) Šeling, Hegel i Hajdeger”, u: Arhe, br. 29, Novi Sad, 2018.
◦ „Uticaj Hegelove filozofije umetnosti na razvoj savremene estetike“ u: Arhe, br. 30, Novi Sad, 2018.
◦ „Moda i Zeitgeist: ogled iz filozofije kulture”, u: Susret kultura, Novi Sad, 2018. (u štampi).

Prikazi:
◦ „O problemu kreativnosti”, Treći program, Beograd, 2013.

Skupovi:
◦ Učešće na domaćem skupu Estetika i obrazovanje, u organizaciji Estetičkog društva Srbije, održanom u Beogradu 8.-9.12. 2010., sa izlaganjem na temu „Kraj umetnosti kao početak estetike“, objavljenim u zborniku: Estetika i obrazovanje, 2011.
◦ Učešće na domaćem skupu Problem kreativnosti, u organizaciji Estetičkog društva Srbije, održanom u Beogradu 22.-23.11. 2011., sa izlaganjem na temu „Kreativnost i mimezis”, objavljenim u zborniku: Problem kreativnosti, 2012.
◦ Učešće na domaćem skupu Problem ukusa u organizaciji Estetičkog društva Srbije, održanom u Beogradu 28.-29.11. 2012., sa izlaganjem na temu „ „De gustibus est disputandum”, objavljenim u zborniku:  Problem ukusa, 2013.
◦ Učešće na međunarodnoj interdisciplinarnoj konferenciji mladih naučnika „Konteksti“, u organizaciji Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, održanom 01.12.2012. godine u Novom Sadu, sa izlaganjem „Igra kao filozofski problem“, odštampanom u izvodu (The First International Interdisciplinary Conference for Young Scholars in Social Sciences and Humanities, Context. Programme and Book of Abstracts).
◦ Učešće na domaćem skupu „Kriza umetnosti i nove umetničke prakse“, u organizaciji Estetičkog društva Srbije, održanom u Beogradu 13.-14.12. 2013., sa izlaganjem na temu „Umetnost i duh vremena“, objavljenim u zborniku Kriza umetnosti i nove umetničke prakse, 2014.
◦ Učešće na domaćem skupu „Estetsko i stvarno”, u organizaciji Estetičkog društva Srbije, održanom u Beogradu 17.-18.05.2018., sa izlaganjem na temu „ Umetnost i stvarnost savremene epohe: Benjamin, Delez i Ransijer “, objavljenim u zborniku Estetsko i stvarno, 2018.
◦ Učešće na X međunarodnom interdisciplinarnom simpozijumu Susret kultura na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, 30.11.2018., sa izlaganjem na temu: „Moda i Zeitgeist: ogled iz filozofije kulture", 2018.
◦ Učešće na na međunarodnom skupu Filozofija i stvaralaštvo u organizaciji Hrvatskog filozofskog društva i Učiteljskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, 13.-15.12. 2018., sa izlaganjem na temu: „Problem stvaralaštva kao centralni problem filozofije savremenog doba”, 2018.