Istorijat

◦ e-mail: goran.rujevic@ff.uns.ac.rs
◦ telefon: 021 485 3860

Akademska karijera:
◦ 2014. godine: izbor u zvanje – asistent, Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu.
◦ 2012. godine: diploma – master akademske studije filozofije, Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu (naslov rada: „Logički položaj predstave u geometrijskom mišljenju“).
◦ 2011. godine: diploma – osnovne akademske studije filozofije, Filozofski fakultet Univerziteta u Novom Sadu (naslov rada: „Hartmanova metoda kategorijalne analize“).

Oblasti istraživanja:
◦ Filozofija matematike
◦ Logika
◦ Filozofija prirodnih nauka

Članstvo u naučnim društvima
- Član Srpskog filozofskog društva.
- Član Estetičkog društva Srbije.

Stipendije
- Stipendista Republičke fondacije za razvoj naučnog i umetničkog podmlatka, 2005-2014. godine.

Bibliografija
- „Jednakost kroz beskonačno malo. O Njutnovoj metodi prvih i poslednjih odnosa“ u: Jednakost i nejednakost, identitet i razlika, Srpsko filozofsko društvo, Beograd (u štampi).
-  „Filozofija prirodnih nauka Sime Markovića“ u: Istorija srpske filozofije III. Prilozi istraživanju, Evro-Đunti, Beograd (u štampi).
- „Tehnika i krivica u delu Karla Jaspersa“ u: Arhe, god X, 20/2013, Filozofski fakultet – Odsek za filozofiju, Novi Sad, 2013.
-  „Logički elementi empirijske matematike Džona Stjuarta Mila“ u: Arhe, god. X, 19/2013, Filozofski fakultet – Odsek za filozofiju, Novi Sad, 2013.
- „Teorijske pretpostavke Dekartove ’Geometrije’“ u: Arhe, god. IX, 17/2012, Filozofski fakultet – Odsek za filozofiju, Novi Sad, 2012.
-  „Obrazovanje van udžbenika“ u: Estetika i obrazovanje, Estetičko društvo Srbije, Beograd, 2011.

Prikazi
- „Pogledi na estetiku i obrazovanje“ u: Arhe, god. VIII, 16/2011, Filozofski fakultet – Odsek za filozofiju, Novi Sad, 2011.
- „Dva dana filozofije fizike u Beogradu“ u: Arhe, god. X, 19/2013, Filozofski fakultet – Odsek za filozofiju, Novi Sad, 2013.

Učešće na seminarima
- Septembar 2014: učestvovao na godišnjem filozofskom skupu Srpskog filozofskog društva „Nauka i metafizika“ u Sremskim Karlovcima; održao izlaganje na temu „Kantova fizička monadologija i Zenonovi paradoksi“.
- Avgust 2014: učestvovao na Međunarodnoj filozofskoj školi „Felix Romuliana“ u Zaječaru; održao izlaganje na temu „Hermeneutika lažljivca“.
- Jul 2014: prisustvovao petodnevnoj letnjoj školi „Proof, Truth, Computation“ na Fraueninselu u Nemačkoj.
- Jun 2014: učestvovao na međunarodnoj filozofskoj konferenciji „Language, Mind and Knowledge“ u organizaciji Centra za hrvatske studije i Udruge za promicanje filozofije u Zagrebu; održao izlaganje na temu „Mathematics of Intuition and Imagination“.
- April 2014: učestvovao na filozofskoj konferenciji „1st Belgrade University Graduate Conference in Philosophy“ u Beogradu; održao izlaganje na temu „A Problem of Simple and Complex Reductio ad Absurdum“.
- Decembar 2013: učestvovao na naučnom skupu Estetičkog društva Srbije „Kriza umetnosti i nove umetničke prakse“ u  Beogradu; održao izlaganje na temu „Matematički lepo kao model tumačenja novih umetničkih praksi“.
- Septembar 2013: učestvovao na dvadesetom godišnjem filozofskom skupu Srpskog filozofskog društva „Jednakost i nejednakost, identitet i razlika“ u Sremskim Karlovcima; održao izlaganje na temu „Jednakost kroz beskonačno malo. O Njutnovoj metodi prvih i poslednjih odnosa“.
- April 2013: učestvovao na četrdesetom godišnjem međunarodnom skupu „Philosophy of Science“ u Dubrovniku; održao izlaganje na temu „Precursors to Notion of Space in Riemann’s Inaugural Lecture“.
- Mart 2013: prisustvovao dvodnevnoj međunarodnoj radionici „Philosophy of Physics“ u Beogradu.
- Decembar 2010: učestvovao na naučnom skupu Estetičkog društva Srbije „Estetika i obrazovanje“ u Beogradu; održao izlaganje na temu „Obrazovanje van udžbenika“.
- Jul 2010: kurs nemačkog jezika „Intensivsprachkurs Deutsch“ pri Deutschkurse für Ausländer na Ludwig-Maximillians Universität u Minhenu.