Istorijat

Oblast: Filozofske nauke
◦ 2014. godina – Diploma-master, Filozofski fakultet, Novi Sad,
Oblast: Antička filozofija
(Naslov rada: „Heraklitov pojam logosa“)
◦ 2004. Godina – Diploma, Filozofski fakultet, Novi Sad,
Oblast: Antička filozofija
(Naslov rada: „Parmenid“)

Oblasti interesovanja i istraživanja
Antička filozofija
◦ Filozofija fizike
◦ Filozofija prirode

Bibliografija
Stručni radovi (prikazi)
◦ Miljević, A., Jovanov, R., Christian Krijnen: “The Very Idea of Organisation”, in Phenomenological Reviews, Lausanne, 2016.
◦ Miljević, A., “Antička filozofija u svetlu savremenih tumačenja”, u ARHE, Časopis za filozofiju, Filozofski fakultet – Odsek za filozofiju, Novi Sad, god. XIII, br. 25/2016.(u štampi)
◦ Miljević, A., “Kant- Lexikon (herausgegeben von Marcus Willaschek, Jürgen Stolzenberg, Georg Mohr, Stefano Bacin)”, in Filozofija i društvo 27/2016, Institut za filozofiju i društvenu teoriju,  Beograd, 2016.
Miljević, A., “Peter Sloterdijk's The Prophecy in German”, in X-it, English Department, Faculty of Philosophy, Novi Sad, 2001.

Naučni radovi
◦ Miljević, A., “Logosnost physisa u Heraklitovoj filozofiji”, u ARHE, Časopis za filozofiju, Filozofski fakultet – Odsek za filozofiju, Novi Sad, god. XIII, br. 25/2016.(u štampi)
◦ Miljević, A, “Logos i spoznaja u Heraklitovoj filozofiji”, u ARHE, Časopis za filozofiju, Filozofski fakultet – Odsek za filozofiju, Novi Sad, god. XII, 23/2015, srt. 139-161.

Učešće na naučnim skupovima
◦ Miljević, A., Etički izazovi nanotehnologija, Srpsko filozofsko društvo, Sremski Karlovci, 2016.
◦ Miljević, A., An Impact of Heraclitus` Thought on the Plato`s Epistemology, Contexts, Faculty of Philosophy, Novi Sad, 2015.