Razmena studenata
  Ceepus

Početna > Međunarodna saradnja > Novosti >

Stipendijski program Thesaurus Poloniae u Krakovu, Poljska

Međunarodni kulturni centar u Krakovu raspisuje konkurs za dvadeseto izdanje stipendijskog programa ThesaurusPoloniae.

ThesaurusPoloniae je tromesečni stipendijski program Ministarstva kulture i nacionalne baštine koji sprovodi Međunarodni kulturni centar u Krakovu od jeseni 2009. godine.

Program je namenjen stranim naučnicima koji proučavaju kulturu, istoriju i multikulturalno nasleđe Republike Poljske i Srednje Evrope. Pravo na učešće na konkursu imaju i istraživači koji se bave i zaštitom kulturnog nasleđa i teorijskim istraživanjima u oblasti istorije, sociologije, etnografije, antropologije i sl. Thesaurus Poloniae se sprovodi u dve kategorije: Senior program za profesore i predavače koji su stekli zvanje doktora nauka i Junior program za doktorande.

Rok za prijavljivanje je 20. januar 2019.

Više detalja o stipendiji možete pronaći na: http://mck.krakow.pl/about-the-programme

S poštovanjem,
Ambasada Republike Poljske u Beogradu