Razmena studenata

Početna > Međunarodna saradnja > Novosti >

Letnja škola turskog jezika
24. jul - 20. avgust, Turska

Institut „Junus Emre” ove godine organizuje letnju školu turskog jezika između 24. jula i 20. avgusta. Studenti Univerziteta u Novom Sadu mogu konkurisati na dva raspoloživa mesta.

Pravo da konkurišu imaju osobe između 18 i 35 godina starosti, sa znanjem turskog jezika na barem nivou A1 (merodavni su sertifikati Instituta „Junus Emre”, Instituta Tömer ili Filozofskog fakulteta u Novom Sadu) koji ranije nisu učestvovali u programima letnjih škola koje finansira Vlada republike Turske.

Prilikom prijave na konkurs potrebno je dostaviti odgovarajući sertifikat o poznavanju jezika, motivaciono pismo, fotokopiju prve strane pasoša (i fotokopiju ulazaka u Republiku Tursku, ukoliko postoje u pasošu), kao i fotokopiju lične karte.

Selekciju kandidata vrši Institut „Junus Emre”

Prijave dostaviti između 17 i 27. maja 2017. godine na adresu: renser@sakarya.edu.tr