Razmena studenata
  Ceepus

Početna > Međunarodna saradnja > Novosti >

Program razmene Global UGRAD

Global Undergraduate Exchange Program (Global UGRAD) dodeljuje talentovanim studentima stipendije za razmenu na nivou osnovnih studija u trajanju od jednog semestra na univerzitetima ili koledžima u Americi.

Program finansira Vlada Amerike i Odeljenje za obrazovanje i kulturu SAD, uz podršku Američke ambasade u Beogradu i World Learning-a.

Program pruža mogućnost budućim liderima da se upoznaju sa američkim društvom, kulturom i akademskim institucijama, kao i da usavrše svoje profesionalne veštine i predstave svoju kulturu i tradiciju američkim studentima.

Stipendija pokriva troškove puta, troškove školarine, smeštaja i zdravstvenog osiguranja, kao i mesečni novčani iznos i troškove udžbenika.

Traženi profil kandidata:

• kandidati koji su trenutno upisani (full-time) na osnovnim studijama i koji su završili bar prvi semestar studija;
  • kandidati koji imaju najmanje jedan semestar studija završen na matičnom univerzitetu po završetku Global UGRAD programa;
  • kandidati koji dokažu liderski potencijal kroz akademski rad, društveno angažovanje ili vannastavno angažovanje.
  • kandidati koji imaju odlično poznavanje engleskog jezika (TOEFL test će biti potreban kandidatima odabranim za stipendiju ili kandidatima sa rezervne liste).
  • prednost će imati kandidati koji imaju malo ili nemaju iskustva u Americi ili izvan svoje matične zemlje.

Rok za prijavu je 31. 12. 2016. godine (5:00pm EST).

Portal za prijavu kandidata
Uputstva za prijavu

Kontakt za dodatne informacije: ugrad@usembassy.rs

Detaljnije informacije:
Sajt Ambasade SAD