Razmena studenata
  Campus Europae
  Ceepus

Početna > Međunarodna saradnja > Novosti >

Putujući studentski sajam o studijama u Francuskoj

Svake godine sve veći broj studenata iz Srbije odluči se za nastavak studija u Francuskoj. Da bi im pomogli da naprave najbolji izbor i dali prave informacije, Ambasada Francuske, Francuski institut i Campus France Srbija organizuju sedmi Putujući studentski sajam «Balkansku turneju 2015. godine»,

u holu Rektorata Univerziteta u Beogradu u sredu 4. novembra 2015. od 10h do 18h.

Sajam će okupiti predstavnike francuskih univerziteta, rukovodioce frankofonih studijskih programa u Srbijii i na Balkanu, kao i sve važne univerzitetske aktere iz svih zemalja domaćina.
Studenti mogu da prisustvuju i tematskim predavanjima o mogućim studijskim programima iz sledećih oblasti : tehničkih i primenjenih nauka, ekonomije i menadžmenta, društvenih i humanističkih nauka i francuskog jezika, političkih nauka i prava.

Tom prilikom Ambasada Francuske i Francuski institut u Srbiji pokreću novu kampanju za dodelu stipendija za univerzitetsku 2016/2017. godinu.

Francuski institut u Srbiji
Sektor za univerzitet i nauku