Razmena studenata
  Ceepus

Početna > Međunarodna saradnja > Novosti >

Stipendija međunarodnog parlamenta Nemačke

Donji dom nemačkog Parlamenta u saradnji sa tri berlinska univerziteta nudi stipendije za visoko kvalifikovane mlade osobe zainteresovane za političke nauke, iz zemalja istočne i jugoistočne Evrope. Tako i mladi iz Srbije imaju mogućnost da tokom petomesečnog boravka u Nemačkoj u periodu od 1. marta do 31. jula 2016. upoznaju politički sistem Savezne republike Nemačke i Evropske unije. Stipendisti će aktivno raditi na stažiranju u predstavništvu parlamenta i tako se upoznati sa nemačkim parlamentarnim sistemom i procesima odlučivanja.

Kandidati moraju imati završene studije i državljanstvo Republike Srbije. Takođe je potrebno da poseduju veoma dobro znanje nemačkog jezika i da budu rođeni nakon 1. marta 1986. godine. Više informacija o programu kao i prijavne formulare i uslove konkursa možete pronaći na stranici:

Rok za prijavu je 30. jun 2015.