Razmena studenata

Konkurs Vlade Meksika za stipendiranje stranaca
u 2016. godini

Dragi studenti,

Objavljen je konkurs Vlade Meksika za stipendiranje stranaca u 2016. godini, i otvoren je do 31. avgusta 2015.  Vlada Meksika nudi državljanima Srbije dve (2) stipendije: jednu novu (dostupnu od januara naredne godine) i jednu koja je produženje stipendije. Detalje možete pronaći na linku:

Sva dokumenta za prijavu poslati skenirana na adresu international@ff.uns.ac.rs i doneti u papiru u Kancelariju za međunarodnu saradnju Filozofskog fakulteta (kancelarija M7) do 1. jula 2015. Kancelarija će zatim prikupljenu dokumentaciju proslediti ambasadi.

Biće prihvaćene samo one prijave koje ispunjavaju sve uslove. Rezultati konkursa biće objavljeni u novembru 2015. godine.

Pored navedenog konkursa, Sekretarijat spoljnih poslova Mekiska nudi i sledeće stipendije:

- 15 stipendija za realizovanje osnovnih, master i doktorskih studija na institutu El Colegio de Mexico
- 25 stipendija za realizovanje master i doktorskih studija na Latinoameričkom fakultetu za društvene
nauke (Facultad Latinoamericana de Ciencias Sociales - FLACSO).