Početna > Vesti>

Devojka koja voli život!

Želimo da vas upoznamo sa humanitarnom akcijom Devojka koja voli život! Od marta 2010. ljudi su se priključivali ovoj akciji i dalje se priključuju sa ciljem da pomognu dvadesetdevetogodišnjoj devojci iz Novog Sada, Darji Kostić, mladoj profesorki engleskog jezika, kojoj je zbog teške bubrežne bolesti potrebna transplantacija bubrega u inostranstvu. Ona se nalazi na terapiji dijalizom, koju mora da radi svakodnevno na svaka četiri sata.

Darja je pohađala Karlovačku gimnaziju, a potom Filozofski fakultet u Novom Sadu, na kom je diplomirala engleski jezik. Uz to, ona je kreativna i svestrana - peva u rok bendu „Stranded“ i flamenko sastavu „Como el agua“, piše tekstove, svira gitaru, plete.

Darja je neko ko se na kreativan način bori kako bi povratila svoje zdravlje. I sama učestvuje u organizaciji dešavanja vezanih za akciju.

Mnogi ljudi su prepoznali ovu akciju kao nešto posebno i neobično. Pomogao je velik broj firmi i pojedinaca, organizovani su brojni koncerti na kojima je učesvovalo preko 40 bendova, zatim pozorišne predstave, žurke, izložbe unikatnih predmeta, slika i ikona, podržani smo na nekoliko jezičkih konferencija i na festivalu dokumentarnog filma.

Našu akciju podržale su sve nacionalne medijske kuće.

Cilj ovog našeg puta je 75.000 evra, koliko je potrebno za Darjinu transplantaciju u Rusiji. Zajedničkim snagama stigli smo negde do pola puta (prikupili smo do sada oko 40.000 evra).

U prilogu se nalazi pptx prezentacija sa hronologijom dosadašnjih dešavanja i pozivom da se ljudi uključe u akciju i pomognu.

Prezentacija

S dubokom zahvalnošću,

Darja, njena porodica i prijatelji