Početna >
POSETA AMBASADORA SAVEZNE REPUBLIKE NEMAČKE
FILOZOFSKOM FAKULTETU U NOVOM SADU

22. april 2009.

Njegova Ekselencija gospodin Volfram Mas, ambasador Savezne Republike Nemačke u Srbiji, posetio je 22. aprila 2009. godine Filozofski fakultet u Novom Sadu i tom prilikom se sastao sa dekanicom Fakulteta, prof. dr Ljiljanom Subotić, prodekanom za naučnu i međunarodnu saradnju, prof. dr Pavlom Sekerušom i saradnicom za međunarodnu saradnju, Ljiljanom Crveni.

Dekanica i prodekan su upoznali gospodina ambasadora sa radom Odseka za germanistiku na Filozofskom fakultetu i međunarodnim projektima koji su omogućili saradnju Filozofskog fakulteta sa univerzitetima u Nemačkoj. Gospodin ambasador je izrazio interesovanje za saradnju Ambasade Nemačke i Filozofskog fakulteta u Novom Sadu. Prilikom posete, dekanica je gospodinu ambasadoru uručila skroman poklon.

U nastavku posete, ambasador je održao predavanje na nemačkom jeziku za studente Odseka za germanistiku kome je prisustvovao veliki broj studenata i profesora u Svečanoj sali Fakulteta.