Početna >

26. Univerzitetski lingivstički dani na Odseku za hungarologiju

6. novembra 2018. godine Odsek za hungarologiju po 26. put organizuje međunarodni naučni skup Univerzitetski lingvistički dani.  Okvirna tema ovogodišnje konferencije je dvo- i višejezičnost, a naziv skupa je Na granici između jezika – interdisciplinarni pristupi fenomenu dvo- i višejezičnosti. Svoje radove će izlagati  eminentni domaći i strani profesori iz ukupno šest zemalja i više univerzitetskih centara. Program počinje u 10 časova u Sali dr Zorana Konstantinovića (Kino sala), tu će se održati plenarna predavanja, a rad će se od 14 časova odvijati u  tri paralelne sekcije: u Kino sali, u Plavoj sali (broj 114) i u Seminarskoj biblioteci za mađarski jezik.

26. egyetemi nyelvészeti napok a Magyar Tanszéken

2018. november 6-án az újvidéki BTK Magyar Nyelv és Irodalom Tanszéke 26. alkalommal szervezi meg az Egyetemi Nyelvészeti Napok című hagyományos tudományos tanácskozását. Idén a téma A nyelvek mezsgyéjén – a két- és többnyelvűség interdiszciplináris megközelítése. Jelentős hazai és külföldi tanárok, kutatók tartanak előadást hat országból s ennél is több egyetemi központból. A konferencia 10 órakor kezdődik a BTK mozitermében. A délelőtti plenáris előadások után 14 órától három szekcióban folytatódik a munka (a moziteremben, a kék teremben és a Magyar Tanszék szemináriumi könyvtárában).