Početna >

Plaketa “Vitez srpske književnosti” prof. dr Ljiljani Pešikan Ljuštanović

Žiri Vidovdanskih kulturnih svečanosti jednoglasno je odlučio da Plaketu Vitez srpske književnosti dodeli prof. dr Ljiljani Pešikan Ljuštanović, sa Odseka za srpsku književnost  Filozofskog fakulteta.

Pored profesorke Pešikan Ljuštanović, ovogodišnji laureati su i Svetlana Bojković  (Vitez srpske glume), prof. dr Gordana Karan i dramska umetnica Dragana V. Jovanović (Vitezovi srpske muzike),  Marina Nakićenović (Vitez srpskog slikarstva),  Dejan Stanković (Vitez srpskog sporta), akademik prof. dr Zoran Krivokapić (Vitez srpske medicine), Mišo Radovanović (Vitez srpske privrede), te Arno Gujon koji je poneo laskavu titulu Viteza dobročinstva.

Laureati su priznanja dobili kao najistaknutiji pripadnici svojih profesija, koji zahvaljujući svojim dostignućima, godinama unazad, daju viteške doprinose oblastima kojima se bave.

Priznanja su  uručena na svečanoj akademiji u okviru Vidovdanskih kulturnih svečanosti 23. juna 2018. godine, koje se održavaju se pod pokroviteljstvom opštine Čajetina, i uz podršku Turističke organizacije Zlatibor.