Početna >

Prof. dr Bojana Stojanović Pantović
dobitnica ugledne nagrade "Vasko Popa"

Dobitnica ugledne nagrade "Vasko Popa" je prof. dr Bojana Stojanović Pantović sa Odseka za komparativnu književnost Filozofskog fakulteta, koja je ovenčavši se tim prestižnim priznanjem za poetsku zbirku "U obruču", postala druga dama u nizu od 24 nagrađena pesnika.

Ovu odluku petočlanog žirija obznanio je u utorak u Francuskoj 7 Jovan Zivlak, predsedavajući žirija u kome su bili i Radomir Andrić, Duško Novaković, Vladimir Gvozden i Slavomir Gvozdenović. Oni su među čak 70 naslova koji reprezentuju složenu prošlogodišnju pesničku produkciju, u uži izbor uvrstili sedam pesničkih knjiga. Da nagradu ponese zbirka Bojane Stojanović Pantović odlučila su tri glasa članova žirija, u odnosu na dva koja su pripala knjizi Bratislava R. Milanovića.

"Vasko Popa" uručuje se na dan pesnikovog rođenja, 29. juna, nagradu dodeljuje Agencija Đorđević, a sastoji se od Povelje s Popinim likom (rad akademskog slikara Milana Blanuše) i novčanog iznosa (darodavci su Grad Vršac i "Senzal kapital").

Foto Zoran Jovanović
(Izvor: http://www.novosti.rs/vesti/kultura.71.html:735190-Vasko-Popa-Bojani-Stojanovic-Pantovic)