Početna >

Filozofski fakultet Novi Sad
Odsek za srpsku književnost i porodica Marinković

Pozivaju studente svih odseka Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, sa osnovnih i master studija, da svojim originalnim radovima, nastalim u toku 2017/2018. godine, konkurišu za

NAGRADU BORIVOJE MARINKOVIĆ

Nagrada će se dodeliti za rad iz starijih oblasti srpske književnosti (od prvih začetaka do 19. veka) kao podsticaj za rad, kreativnost i razvijanje ljubavi i interesovanja za starije periode srpske književnosti.

Nagrada se dodeljuje u spomen na profesora Borivoja Marinkovića, koji je svoje prve radove objavio još kao student, a čitav univerzitetski radni vek proveo na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu.

Studenti svoje odštampane radove treba da donesu u seminarsku biblioteku Odseka za srpsku i komparativnu književnost, ili da ih pošalju elektronski, na adresu srpskaknj@ff.uns.ac.rs, sa naznakom: ,,Konkurs za nagradu Borivoje Marinkovićˮ

do 15. oktobra 2018. godine.

U Komisiji za ocenjivanje su prof. dr Svetlana Tomin, prof. dr Zorica Hadžić, doc. dr Dragoljub Perić i kao pridruženi član, u ime porodice, Mirjana Marinković.

Fond za nagradu u ovoj godini je 500 evra. Nagrada će biti uručena 19. novembra 2018. godine.