Početna >

Prof. dr Adrijana Marčetić (Beograd) održaće predavanje
Nova komparatistika

14. aprila 2016. u 12:30h, u kino-sali

Gošća Odseka za komparativnu književnost, prof. dr Adrijana Marčetić, održaće predavanje pod nazivom Nova komparatistika 14. aprila 2016. god, u 12:30h, u kino-sali.

Dr Adrijana Marčetić je redovni profesor na Katedri za opštu književnost i teoriju književnosti Filološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Autor je "Figura pripovedanja" (2004), studije o klasičnoj naratologiji i Prustovom romanu, "Istorije i priče" (2009) monografije o odnosu fikcionalnog i istorijskog pripovedanja u srpskom postmodernističkom romanu (Pavić, Kiš i Petković), i studije "O Novoj komparatistici", koja je nagrađena nagradom "Đorđe Jovanović" za najbolju esejističku knjigu u 2015. godini. Objavila je veliki broj književno-teorijskih radova  u svim značajnijim domaćim časopisima, učestvovala je u priređivanju nekoliko zbornika posvećenih pitanjima komparativne i svetske književnosti, piše književnu kritiku i prevodi sa engleskog.