Početna > Vesti>

Studentkinja prve godine Odseka za slovakistiku, Jana Domonji, osvojila treće mesto na međunarodnom literarnom takmičenju lektorata slovačkog jezika i kulture

Studentkinja prve godine Odseka za slovakistiku, Jana Domonji, osvojila je treće mesto na međunarodnom literarnom takmičenju organizovanom u čast obeležavanja jubileja rođenja Ljudevita Štura. Takmičenje su organizovali Lektorati slovačkog jezika i kulture na Filološkom fakultetu u Beogradu i Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, uz podršku Ministarstva prosvete, nauke, istraživanja i sporta Slovačke Republike. Jana Domonji je trećim mestom stekla stipendiju za Letnju školu slovačkog jezika i kulture Studia Academica Slovaca 2015.

Od osamnaest pristiglih tekstova iz jedanaest lektorata slovačkog jezika i kulture u različitim državama sveta komisija u sastavu doc. PhDr. Peter Kaša, CSc. (FF PU u Prešovu), doc. Dagmar Kročanova, PhD. (FF UK u Bratislavi), doc. PhDr. Marianna Sedlakova, PhD. (UPJŠ u Košicama), Mgr. Karol Csiba, PhD. (USL SAV u Bratislavi) i doc. Mgr. Juraj Maliček, PhD. (FF UKF u Njitri) odabrala je najbolja tri. Prvo mesto osvojila je studentkinja Beogradskog univerziteta Marija Marjanović, drugo mesto pripalo je studentkinji Bolonjskog univerziteta u Forli Andreji Bertazzoni. Komisija je pozitivno ocenila još neke radove, među kojima i rad Martine Bartoš, studentkinje master studija takođe na Odseku za slovakistiku Filozofskog fakulteta u Novom Sadu. Među pohvaljenima bili su studenti David Vilken i Matuš Zajac sa univerziteta u Katovicama, kao i tekst Irene Dimove sa Univerziteta Sv. Klimenta Ohridskog u Sofiji.

Čestitamo koleginici Domonji i želimo joj puno uspeha u budućem radu!