Početna > Vesti>

Filozofski fakultet obeležava Evropski dan jezika 25. septembra

Filozofski fakultet svake godine tradicionalno obeležava Evropski dan jezika. Obeležavanje ovog dana temelji se na inicijativi Saveta Evrope od 2001. godine. Glavni ciljevi Evropskog dana jezika su ukazivanje na značaj učenja jezika, uvećanje broja jezika koji se uče, promocija doživotnog učenja, međukulturnog dijaloga i jezičkog i kulturološkog bogatstva Evrope.

Program za petak, 25. septembar:

• Od 9 časova u holu Fakulteta u prizemlju biće postavljene poster-prezentacije jezika koji se izučavaju na Fakultetu.
  • U 12 časova će na prvom spratu u holu biti otvorena izložba knjiga: Razgovaraj sa mnom! Izložba knjiga će obuhvatiti strane jezike i jezike nacionalnih manjina koji postoje na fakultetu kao studijske grupe, kao i strane jezike koji postoje u Centru za jezike na Filozofskom fakultetu, ukupno 16 jezika. Knjige koje će biti izložene su: udžbenici, priručnici za učenje jezika, kao i rečnici i gramatike.