Početna > Vesti>

Studentkinje Filozofskog fakulteta obeležile 150 godina
od prvog izdanja “Alise u zemlji čuda“

U Klubu Novosadskog pozorišta 15. decembra studentkinje Filozofskog fakulteta sa Odseka za srpsku književnost obeležile su 150 godina od izdavanja prvog izdanja romana „Alise u zemlјi čuda“. Ovim povodom okupila se Alisina družina koja je osmislila raspravu-performans, i pokušala da nađe odgovore na pitanja: Ko sam ja? Šta je to dobra knjiga? Imam li pravo da razmišlјam?

Studentkinje su pred kolegama i profesorima pokušale da aktuelizuju pitanja koja nam postavlјa Alisa, i da podsete na fantastičan svet koji je stavlјen pred nju.

Alisinu družinu čine:

Milena Kulić, Bojana Cvejanov i Jelena Salopek – studentkinje treće godine na Odseku za srpsku književnost i jezik
Msr Ivana Mijić Nemet – Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača u Novom Sadu
Dragana Božić – Gradska biblioteka u Novom Sadu
Atila Nemet i Pongo Gabor – glumci Novosadskog pozorišta

Njihove aktivnosti pratila je i Radio-televizija Vojvodine. Više detalja možete pogledati na ovom linku: