Početna > Vesti>

Obaveštenje o radu i planovima Centra za podršku studentima Filozofskog fakulteta

Obaveštavamo vas da je Centar za podršku studentima na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu počeo sa radom. Kao što je prethodno najavljeno, delatnosti Centra uključuju profesionalno psihološko i pedagoško savetovanje studenata, kao i psihološke i pedagoške radionice. Psihološko savetovanje je usmereno ka pomaganju studentima da jasnije sagledaju psihološke probleme sa kojima se suočavaju i da nađu način njihovog prevazilaženja. Pedagoško savetovanje je fokusirano na pomaganje studentima da prepoznaju svoj problem u učenju, da nađu rešenje tog problema i time ostvare svoj najbolji rezultat u studiranju. Psihološke i pedagoške radionice, čiji je početak planiran za mart 2015. godine, obuhvataće različite teme od značaja za život i uspeh studenata kao što su lični identitet, međuljudski odnosi, veštine komunikacije, organizacije vremena i druge životne i profesionalne veštine za koje studenti pokažu interesovanje.
Sve ove usluge Centra, za sada, mogu koristiti studenti Filozofskog fakulteta u Novom Sadu i te usluge su za njih potpuno besplatne. Ove usluge će biti na raspolaganju svim studentima Univerziteta u Novom Sadu nakon potpisivanja ugovora o saradnji sa njihovim matičnim Fakultetima. Ovim putem pozivamo predstavnike Fakulteta da nam se obrate u vezi sa sklapanjem ugovora o saradnji.

Prof. dr Nebojša Majstorović,
Koordinator Centra za podršku studentima