Početna > Vesti>

Ivana Ignjatov Popović, doktorantkinja Odseka za srpsku književnost Filozofskog fakulteta, dobitnica
Sterijine nagrade za teatrologiju «Jovan Hristić»

Na ovogodišnjem Sterijinom pozorju, žiri koji su činili prof. dr Ljiljana Pešikan Ljuštanović (predsednica), dr Petar Marjanović i mr Boško Milin, jednoglasno je doneo odluku da se Sterijina nagrada za teatrologiju «Jovan Hristić» ravnopravno dodeli: Ivani Ignjatov Popović, teatrološkinji iz Novog Sada i doktorantkinji Odseka za srpsku književnost Filozofskog fakulteta za knjigu Intuitivni svet Ranka Mladenovića (Matica srpska, Novi Sad, 2011) i Svetozaru Rapajiću, teatrologu iz Beograda, za knjigu Dramski tekstovi i njihove inscenacije (Pozorišni muzej Vojvodine i Fakultet dramskih umetnosti, Institut za pozorište, film, radio i televiziju, Novi Sad-Beograd, 2013).