Početna > Vesti>

Produžetak roka za prijavu za SIGMA program razmene

Poštovani/a,

Obaveštavamo Vas da je rok za prijavu za akademsku razmenu u okviru SIGMA programa mobilnosti produžen do 10. februara 2014. godine (do 13h).
Posebno se ohrabruju studenti doktorskih studija i postdoktoranti da apliciraju za razmenu, s obzirom da je mali broj prijava iz ove ciljne grupe podnet u okviru prvobitno raspisanog konkursa.
Kandidati mogu aplicirati za studijski boravak na sledećim partnerskim univerzitetima u EU:
Tehnički univerzitet u Vroclavu (Poljska), Univerzitet u Zalcburgu (Austrija), Univerzitet u Monpeljeu 2 (Francuska), Slobodni univerzitet u Berlinu (Nemačka),
Univerzitet u Milanu (Italija), Univerzitet u Tventeu (Holandija), Univerzitet u Lundu (Švedska), Univerzitet Grada Londona (Velika Britanija).
Konkurs je otvoren za sve oblasti.
Program SIGMA obezbeđuje stipendije u mesečnom iznosu od 1000 € (na nivou osnovnih i master studija), 1500 € (na nivou doktorskih studija),
1800 € (na nivou post-doktorskih studija) i 2500 € (za nastavno i nenastavno osoblje).
Sve informacije o uslovima i načinu prijave mogu se naći na http://portal.uw.edu.pl/en/web/sigma/
Kontakt na Univerzitetu u Novom Sadu: sigma@uns.ac.rs

Srdačan pozdrav,