Početna > Vesti>

Простори којих више нема. Сећање код јужних и западних Словена, Краков, Пољска (22-23. мај 2014.)

Поштовани,

Научно удружење студената славистике „Тадеуш Лер-Сплавињски“ у Институту за словенску филологију Јагелонског Универзитета са задовољством позива студенте и докторанде за учешће на научној конференцији: Простори којих више нема. Сећање код јужних и западних Словена, која ће бити одржана у Кракову од 22. до 23. маја 2014 године.Главне теме конференције биће следеће:

-        заборављени текстови, нације, заједнице, места и језици код западних и јужних Словена;

-        политика сећања у словенским државама;

-        историјско сећање код словенских народа;

-        заборав и сећање у словенским књижевностима.

Молимо заинтересоване да пошаљу пријаве у облику формулара, тему реферата, кратки апстракт и основну библиографију до 15. марта 2014. године на e-mail адресу konferencja2014kns@gmail.com
Планирамо такође објављивање зборника радова.
озивно писмо

формулар
постер

С поштовањем,